Układ Słoneczny z Profesorem Astrokotem.

2 sierpnia 2020

Wydawnictwo: Entliczek

Autor: Walliman Dominic

Ilustracje: Ben Newman

Ilość stron: 34

Oprawa: Twarda

Wiek: 4-7

Ach te Planety🙈.
Układ Słoneczny nareszcie mamy, choć nie było łatwo, by jedną książkę w tej tematyce wybrać. Emil nasz czterolatek ma przysłowiowego bzika na punkcie planet😊, zależało nam jednak na książce, która nie będzie zasypaną masą niezrozumiałych informacji zniechęcającej dziecko, tylko krótkich, interesujących i zrozumiałych dla dziecka wiadomości. Ta książka jest dokładnie taka, jakiej nam było trzeba.

Może trochę z innej beczki, jeśli znacie piosenkę dla dzieci „W Układzie Słonecznym” kanału NutkoSfera i lubicie ją, to zapewniam, że książka „Układ Słoneczny z profesorem Astrokotem” bez żadnych wątpliwości się wam spodoba😊. Dlaczego porównuję ją do piosenki? Pewnie dlatego, że tekst jest tak samo przyswajalny, a forma przekazu ważnych informacji została w jednym, jak i drugim przypadku idealnie dobrana dla najmłodszej grupy czytelników, dlatego nie sposób o tym nie wspomnieć. Jeśli jeszcze nie znacie piosenki, to warto to szybko nadrobić, zdziwicie się, jak szybko dziecko przyswaja z niej informacje, bawiąc się przy tym wspaniale😍.

Wracając do książki, to trudno znaleźć jakieś wady, jeśli takowe udało wam się dostrzec, podzielcie się nimi koniecznie ze mną, jestem po prostu ciekawa opinii innej niż moja, męża i dzieci 😉🤔😋.

Profesor Astrokot zadbał o to, by ilustracje również szły w parze z tekstem, dlatego wszystko jest wyraźne i przejrzyste.

Dzięki wyprawie po Układzie Słonecznym, którą funduje nam Astrokot, najmłodsi czytelnicy poznają Słońce i jego planety! Jest to misja badawcza, w którą koniecznie trzeba zabrać dzieci, a może nawet i całą rodzinę❤.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *