Pszczoły.

25 lipca 2020

Wydawnictwo: Dwie siostry

Autor: Piotr Socha

Ilość stron: 72

Oprawa: Twarda (Ogromna księga wiedzy)

Wiek: 4-10

Ta książka to skarbnica wiedzy nie tylko dla dziecka, ale i rodzica, dlatego jej czytanie będzie przyjemne dla wszystkich członków rodziny!

Pszczoły kojarzą nam się z miodem, ulem i bajką „Pszczółka Maja”, a przecież nie od dziś wiadomo, że ich rola w naszym życiu jest o wiele większa i niezmiernie ważna!

To właśnie pszczołom i ich pracy zawdzięczamy produkcję 1/3 żywności, dlatego daj się zaprosić do niesamowitego życia pszczół i poczuj się jak one! Razem z nimi zatańcz, a przy okazji dowiedz się, dlaczego to robią i kiedy, przyjmij zaproszenie do ich domu i poznaj ich zwyczaje.

 Magicznego królestwa pszczół nie będzie końca, przyjrzyj się im z bliska i zobacz, jak są zbudowane. Dowiedz się jakie owoce i warzywa zawdzięczamy pszczołom i jakie inne zwierzęta również zajmują się zapylaniem roślin. Co wspólnego z pszczołami mają dinozaury, starożytny Egipt czy Grecja. Jeśli będzie Ci mało pomóż w pracy pszczelarzowi i poznaj ją od podstaw, posmakuj różnych rodzajów miodu oraz poznaj wrogów pszczół.

Świat, do którego zaprosi was ta książka, będzie inny, fascynujący i pełen ciekawostek. Spotkanie z tą publikacją to niezapomniane doznania, prócz cennego źródła informacji nacieszycie oczy również pięknem grafiki, a grubymi i matowymi stronami wasze dłonie, jej wielkość i zapierająca dech w piersiach oprawa wprawi was w osłupienie. Dawno w rękach nie miałam tak świetnej książki, żadna lektura dotychczas nie zrobiła na mnie tak ogromnego wrażenia!

Z tej serii zamówiliśmy jeszcze „Drzewa” wydawnictwa @dwiesiostry i jestem przekonana, że zachwyci nas tak samo mocno!

Jak widzicie, o mój zachwyt można wyczuć na pierwszy rzut oka😉, z dziećmi jest podobnie, uwielbiają książki, które, jak zawsze mówię, są prawie tak duże jak one same😂, a to sprawia, że ich zaciekawienie nią jest większe i wzrasta z każdą stroną!

Nie czekajcie dłużej, tylko jeśli chcecie mieć najlepsze książki dla dzieci w waszej domowej biblioteczce, ta jest taką na pewno. Śmiało mogę nazwać ją perełką wśród książek❤.
Długo myślałam nad tą publikacją i cieszę się, że w końcu zamieniłam słowo w czyn i teraz jesteśmy dumnymi posiadaczami „Pszczół”.

Jest to zdecydowanie księga z serii dla której ciężko znaleźć miejsce na półce😂.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *