Lotta i trzy opowiadania.

15 lipca 2020

Wydawnictwo: Zakamarki

Autor: Astrid Lindgren

Ilustracje: Ilon Wikland

Ilość stron: 100

Wiek: 4-10

Oprawa: Twarda

„Lotta i trzy opowiadania” jest książką, którą czyta się tak lekko, że chce się więcej. Z nią jest tak samo, jak z lekturą „Dzieci z Bullerbyn”. Przygody Lotty są prawdziwe i zabawne, czytając, sama czuję się jak dziecko! Wracają wspomnienia, uczucia, smaki….

 Lotta to energetyczna i mądra dziewczynka, która jest ciekawa świata, wie czego chce, nie boi się marzyć, próbować i być po prostu dzieckiem. Jej dzieciństwo jest beztroskie, pełne wrażeń, emocji, refleksji  i doświadczeń. Dziewczynki jest wszędzie pełno, zadaje mnóstwo pytań, chce odkrywać świat i się bawić, być szczęśliwą i to jej się udaje! Po kontakcie z książką uśmiech sam pojawia się na buzi, dzieciństwo powinno być dzieciństwem i tu wszystko się zgadza.

Uwielbiam obie książki, prostota w ich przypadku nabiera głębszego znaczenia❤.

Trzy opowiadania o Lotcie z ulicy Awanturników:
• wiosenno-rowerowe,
• wielkanocne,
• bożonarodzeniowe

 Zawiera opowiadania:
• „Pewnie, że Lotta umie jeździć na rowerze”,
• „Pewnie, że Lotta umie prawie wszystko”,
• „Pewnie, że Lotta jest wesołym dzieckiem”.

Jest jedna rzecz, przed którą ostrzegam😉, trzecie opowiadanie dotyczy Świąt Bożego Narodzenia. Podczas czytania dziecko, które wierzy w Świętego Mikołaja, może się rozczarować, więc jeśli zależy wam, by tak się nie stało, trzeba pamiętać o tej części w książce i nie zdradzić, że święty Mikołaj jednak nie istnieje😊😉. Ja sobie z tym wątkiem poradziłam, uprzednio nic nie wiedząc o tym, więc dla was będzie to już prostsze🤗.

Pięknie oprawiona książka, która sprawia wrażenie, jakbyśmy mieli do czynienia ze starą książką, a to za sprawą lekko żółtawych, szorstkich kartek. Ilustracje to to, co dzieci uwielbiają najbardziej i tu się nie zawiodą.

Książka z płóciennym grzbietem to idealna pozycja na prezent!!!

Jeśli macie ochotę na więcej książek, które idealnie nadają się na prezent, to zostawię link poniżej.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *