Ohyda

11 czerwca 2020

Wydawnictwo: Babaryba

Autor: Emmanuelle Figueras, Beullier Gael

Ilość stron: 80

Wiek: 4+

Oprawa: Twarda

Kiedy zobaczyłam tę książkę po raz pierwszy, pomyślałam, kto wymyśla takie książki i kto je w ogóle kupuje🤔. Nie musiałam długo czekać, by odpowiedź sama się nasunęła😂😂😂. Kiedy nasz  pierworodny zaczął się interesować kupami, dosłownie, a nasze spacery opierały się głównie na podziwianiu właśnie ich i zadawaniu tysięcy pytań, zaczęłam rozumieć fenomen tej książki. Nie musiałam długo się zastanawiać, by ta książka kilka dni później była z nami. Nie od dziś wiadomo, że im bardziej dla nas jest coś fuj, tym dla dzieci bardziej super😉 Dziś już wiem, że popularnością będzie cieszyć się długo, nasz drugi syn również zaczyna etap kup, tyle że chętnie, by je wszystkie dotykał🙈

 Cieszyłam się, że książkę pod swoje skrzydła wziął mąż, ciężar z serca, pomyślałam, uwierzcie mi, że choć wiele interesujących informacji zawiera ta książka, ulżyło mi, że nie będę jej studiować kilka razy dziennie do tego tygodniami😅😂

Co mi przyszło później, oczywiście słuchać męża, który zasypywał mnie ciekawostkami z książki, sami widzicie, nie tylko dzieci są nią zafascynowane.

 Książka pięknie obrazuje normalne życie zwierzaków, które robią różne obrzydliwe rzeczy, gdyż taka ich natura. Dowiecie się czemu, muszą być tak ohydne😉 Mała księga obrzydliwości to skarbnica wiedzy śliny, wymiotów, beknięć, krost, smrodu, bąków, wszy, śmieci, glutów, błota, plucia, a jeśli wam mało, koniecznie do niej zajrzyjcie, a znajdziecie w niej jeszcze wiele innych zagadnień.

Dowiecie się między innymi:
• W jaki sposób hipopotam ostrzega swoich  
  współbraci, że teren jest prywatny a wstęp
  wzbroniony?
• Co robi bocian, gdy robi się za gorąco, oczywiście
  dla ochłody?
• Dlaczego goryl z upodobaniem dłubie w nosie i zjada
  to, co stamtąd wyciągnie?
• Śpiwór z glutów, mówi wam to coś?
• Jakie informacje są zawarte w moczu pań żyraf?
• Miłosne siusiu🤔, u jakich zwierząt?
• Czyje bąki są wielkim zagrożeniem i obciążeniem dla
  środowiska i atmosfery ziemskiej?
• Czy ten, kto smrodliwszy może być lepszy?

To tylko kropla w morzu tego, co ma wam do zaoferowania ta lektura. Ciekawa, wyjątkowa i do tego pochłaniająca, czytając, chce się więcej i więcej…nie jeden raz będziecie podnosić szczękę z podłogi, a dzieci zasypią was ogromem pytań.

Nie mogę nie wspomnieć, że ilustracje książki, nie wiem jakim cudem, niesamowicie obrazują wszystko, co w niej zawarte, ale nie są obrzydliwe🙈. Księga obrzydliwości zilustrowana jest w taki sposób, że nie odpycha czy też nie obrzydza ilustracjami czytelnika.

Uwierzcie, każde dziecko będzie zachwycone z takiej niespodzianki, jaką jest „Ohyda” 😋😂😁

Jeden komentarz

  • Mrozi 10 lipca 2020jako23:28

    Będzie moja! Dzieciaki się ucieszą. Sam jestem zainteresowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *