„Lulu i Urodzinowa Katastrofa”

25 maja 2020

Wydawnictwo: Tumilu

Autor: Ewa Dahlig

Ilustracje: Marta Dahlig

Ilość stron: 36

Wiek: 3-6

Oprawa: Twarda

W naszej biblioteczce zamieszkała nowa bohaterka o imieniu Lulu dzięki wydawnictwu Tumilu.
Będziemy towarzyszyć jej w urodzinach i razem z nią przeżywać ten długo wyczekiwany dzień. Lulu to rezolutna dziewczynka, mająca już pełen obraz swoich wymarzonych urodzin i dokładnie wiedząca jaki prezent sprawiłby jej największą radość. Emocje, które jej towarzyszą, sięgają zenitu, dlatego w dniu jej urodzin, z samego rana decyduje się na pozostanie w łóżku, czekając na niespodziankę i jej wymarzony prezent od rodziców, by w ten sposób móc rozpocząć cudowny dzień!

Emocje Lulu nie różnią się niczym od tych, które sami przeżywaliśmy będąc dzieckiem, a teraz razem ze swoimi dziećmi😍

Kiedy myślimy o urodzinach dziecka, chcemy, by było ono kolejnym z wymarzonych wydarzeń w jego życiu. Podobnie myśli dziecko, ma pomysł na ten dzień, idealną zabawę oraz wymarzony prezent, najlepiej, gdyby, wszystko było tak idealne, jak sobie wymarzyło, ale czy oby na pewno tylko wtedy nasze dziecko będzie szczęśliwe? Czy w ogóle tak się da?

Zapowiada się wspaniały dzień dla Lulu, do momentu gdy, prezent od rodziców jest zupełnie innym niż wymarzyła sobie dziewczynka, marzyła przecież o siostrze bądź niebieskim rowerku, a tu zwykłe klocki wyłoniły jej się po otworzeniu pudełka. Rozczarowanie, które pojawiło się na jej twarzy, towarzyszyło jej już przez długi czas trwania przyjęcia, do tego dzieci nie chciały robić tego, co zaplanowała, wszyscy świetnie się bawili, niestety oprócz Lulu.To nie jedyne problemy, z którymi boryka się dziewczynka, lecz resztę wyczytacie już sami😊

 Czy urodzinową katastrofę można zmienić w urodzinową zabawę? A klocki? Ten niechciany prezent odczarować, by stał się prezentem trafionym w dziesiątkę? Czy na buzi dziewczynki pojawi się jeszcze uśmiech?🤔
 
Niejednokrotnie już słyszeliście ode mnie, że bardzo cenię sobie książki, pełne emocji, gdyż całe życie uczymy się z nimi radzić, bywają miłe i nieprzyjemne, dlatego warto jest, wprowadzić dziecko w ten świat, aby lepiej rozumiały siebie i innych, a ta książka z pewnością wam w tym pomoże. Każde dziecko, jak i rodzic (przecież sami kiedyś byliśmy dziećmi) może utożsamiać się z bohaterką. Rozczarowanie jest nieodłącznym elementem naszego życia i im szybciej je zaakceptujemy, tym lepiej. Dziecko, dzięki tej książce nauczy się wiele, między innymi tego, iż, że po burzy zawsze wychodzi słońce, również tego, iż warto poddać się chwili i czerpać z niej jak najwięcej, może okazać się bowiem, że ten dzień stanie się jeszcze piękniejszy od tego, jakim chcieliśmy by był. Przyjęcie urodzinowe, które szło w innym kierunku, zaskoczy nas jeszcze bardziej, a ten dzień zapamiętamy na całe życie.

Dużą zaletą tej książki jest fakt, iż w chwili smutku i żalu dziewczynka udaje się do taty o radę i pomoc. Rodzice odgrywają ogromną rolę w życiu dziecka, jedno, jak i drugie może zmienić bieg zdarzeń, a mimo to częściej w książkach mama jest tą, która odgrywa pierwsze skrzypce, tym razem jest jednak inaczej i za to ogromny plus.

„Lulu i urodzinowa katastrofa” to lektura, która powinna zostać przeczytana niejednokrotnie, każdemu dziecku, albowiem książki przepełnione miłością, emocjami, ukazujące ciepło rodzinne i magię przyjaźni pomagają radzić sobie z silnymi emocjami. Przecież kto inny jak nie rodzice czy przyjaciele sprawdzają się najlepiej w tych trudnych dla nas chwilach.

Nie sposób nie wspomnieć o pięknych ilustracjach oraz całej palecie kolorów, która przykuwa uwagę dziecka, a czytanie staje się jeszcze piękniejsze❤❤❤

2 komentarze

  • Domi 27 maja 2020jako09:36

    Książka bardzo ciekawa . Napewno zagości u nas na półkach.

    • Brygida 15 czerwca 2020jako14:46

      Polecamy, ta idealnie wpisuje się w kolorystykę dziewczynek 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *