Benio, tata i reszta świata.

14 maja 2020

Autor: Izabela Michta

Wydawnictwo: Skrzat

Ilustracje: Katarzyna Nowowiejska

Ilość stron: 72

Wiek: 4-8

Oprawa: Twarda

Pewnie z doświadczenia wiesz, że nie zawsze jest łatwo odpowiedzieć dziecku mądrze i sensownie na nurtujące i trudne go pytania, dlatego razem z książką „Benio i reszta świata” stanie się to prostsze!

Chyba każdy rodzic kocha mądrą literaturę, wypełnioną potrzebnymi morałami!!!
Jestem dumna, że tak inteligentne i ważne książki należą do nas, nie pozostaje nic innego, jak tylko nieść o nich wieść!!! 😊

Mam przyjemność pisać tu już o kolejnej z cudownych książek pani Izabeli Michty, tym razem to „Benio i reszta świata”, publikacja, która zasługuje na miano książek obowiązkowych do posiadania w każdym domu. Pierwsza z książek pani Izabeli, z którą mieliśmy do czynienia, również na takie miano zasługuje, a mowa o cudownym chłopcu i jego mamie, czyli „Łukasz, który ratuje Misia”
Recenzję tej książki znajdziesz tutaj 👇

Łukasz, ratuje Misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy.

Wracając do książki o Beniu, sympatycznym i ciekawym świata chłopcu, nie można nie wspomnieć  już na samym początku, że wartości i poruszane w niej trudne tematy, to wszystko to, co jest bardzo ważne, ale niełatwe w przekazie rodzic-dziecko-świat. Dzięki takiej lekturze dziecku łatwiej będzie przyswoić i zrozumieć niełatwe wyzwania i obyć się z wszelkimi sytuacjami, które los mu funduje, wszystko to z czym przyszło mu się zmierzyć, a nam rodzicom rozwinąć temat i rozwiać wszelkie wątpliwości. Uwielbiam pozycje, które również nam rodzicom przypominają, jaki warto byłoby poruszyć z dzieckiem problematyczny temat, bądź pokazują, co na dany temat myślą i wiedzą nasze dzieci. W tej małej książce mieści się wiele bogactwa, które zwiększamy z każdą kolejną rozmową i chwilą naszego dziecka.

Tata Benia jeździ na wózku inwalidzkim, dla chłopca było to zupełnie normalne i nie widział w tym nic dziwnego, do dnia, kiedy tato nie mógł zagrać z nim w piłkę…szybko jednak Benio zrozumiał, że bycie tatą to nie tylko gra w piłkę i bycie ideałem…nie każdy musi być przecież we wszystkim dobry, a niepełnosprawność nie jest żadną przeszkodą w normalnym funkcjonowaniu. Uczy również, iż różnice, które nas dzielą, to normalna rzecz, a to jacy jesteśmy i jak wyglądamy, czyni nas wyjątkowym i ważnym. Historie z życia Benia pokazują dzieciom, że każdy dzień może być fascynujący i pełen niespodzianek. Czytając, dowiadujemy się, iż warto w życiu pokonywać swoje lęki, marzyć, realizować się oraz kierować się swoimi planami i zamiarami. Uczy poprawnych emocji i relacji, a również tego, że nie musimy lubić i robić wszystkiego co inni. To nie wszystko, co do zaoferowania ma dla was ta książka, ale więcej wam nie zdradzę, byście sami mogli odkryć więcej i cieszyć się doznaniami.

To nie jedyny, a jeden z wielu tematów poruszanych w książce, opisanych w sposób zrozumiały dla dziecka.

Całość wzbogaca szata graficzna pani Katarzyny Nowowiejskiej, obok, której nie przejdzie się obojętnie. Ilustracje są pełne kolorów, ciepła i radości, mimo poruszanych problemów. Nie pozostaje nic innego, jak powiedzieć jedno, jeśli jeszcze jej nie masz, to szybko nadrób te straty☺!!! Cieszę się, że ta książka wpadła mi w ręce i gości dumnie na naszej półce.

Jak wspomniałam wyżej,  jest to druga pozycja pani Izabeli Michty, po którą sięgnęliśmy i zdecydowanie nie ostatnią!

2 komentarze

  • Domi 27 maja 2020jako09:40

    Super książka dla dzieci . Pomaga dziecka zrozumieć świat który nas otacza .

    • Brygida 15 czerwca 2020jako14:45

      Trafnie napisane!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *