Atlas pezyrodniczy dla dzieci.

8 maja 2020

Autor: Joanna Kuryjak

Wydawnictwo: Aksjomat

Wiek: 4-8

Oprawa: Miękka

Ilość stron: 112

Hej kochani!!!

Atlas przyrodniczy dla dzieci. Zwierzęta i rośliny Polski.

Wystarczy sięgnąć po atlas, by niezwykły świat przyrody otworzył przed nami wrota. Osobiście uważam, że jest to obowiązkowa pozycja dla każdego małego odkrywcy i miłośnika przyrody, a także dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej.

Pierwszych encyklopedii dla dzieci, czyli encyklopedii podstawowej wiedzy mamy już w domu trochę, każda z nich dedykowana jest jednej dziedzinie takiej jak np. ciało człowieka, dinozaury, pojazdy, ptaki, owady, kwiaty, drzewa, grzyby…szukałam jednak czegoś, co będzie skarbnicą wiedzy zaś kilku tematów jednocześnie i przede wszystkim również tego, co w tym momencie fascynuje naszego starszaka.

 Zależało mi bardzo, by ilustracje były realnymi zdjęciami wraz z konkretnym, ciekawym i krótkim opisem, czyli informacją podstawowych, ważnych, ale nie przytłaczających i długich wiadomości, takich by syn chciał oglądać, słuchać i chłonąć interesujące dla niego rzeczy. Łatwo jest zniechęcić dziecko nieodpowiednią encyklopedią czy też atlasem, niedostosowanym do wieku, czy też zainteresowań dziecka! Ta zdecydowanie sprawdzi się w domu i zainteresuje młodsze dzieci, jak i również przyda się w szkole tym starszym.

Chodziło również mi o to, bym sama nie musiała uprzednio tych informacji czytać i streszczać, bądź decydować, o czym przeczytać, opowiedzieć czy też nie… miało to zaoszczędzić mi i dziecku czasu, nie zrazić go, a przede wszystkim zainteresować. I wiecie co, udało mi się to😊. Znalazłam w jednym z atlasów dokładnie to, na czym mi tak bardzo zależało, czyli wszystko pięknie podzielone na części, z których każda opisuje inne środowisko: las, łąkę, wieś oraz zbiorniki wodne.
Tak…syn zachwycił się w sekund kilka, gdy zobaczył, że znalazło się w niej to co lubi (ryby, grzyby, liście, kwiaty, owady…)

 Wszystko jest podzielone tematycznie do tego pięknie zobrazowane rzeczywistymi zdjęciami. Informacje są jasne i interesujące, a całość mega przejrzysta.

Ten atlas stał się poniekąd formą zabawy, spacerując i widząc coś, co nas interesuje, robimy zdjęcia i wyszukujemy w domu właśnie w niej! Syn jest nią tak zafascynowany, jak chyba żadną do tej pory inną książką 😍

Nie pozostaje nic innego jak czytać, oglądać i poznawać cudowny świat natury!!!

A wy macie swój ulubiony atlas? Daj koniecznie znać😉. Może dzięki Tobie, zagości i u mas w domu😊.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *