Królik i Misia. Niesmaczne zwyczaje królika.

29 kwietnia 2020

Autor: Julian Gough

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Wiek: 4-8

Oprawa: Twarda

Ilość stron: 112

Ilustracje: Jim Field

„Ta książka sprawi, że roześmiejesz się na cały głos”

Że przyjaźń odgrywa bardzo dużą rolę w naszym życiu, pisałam tu nie raz, recenzując książkę. Tym razem nie zamierzam robić inaczej, a że mam dla was kolejną propozycję książki właśnie w tym wątku, dlatego wracam do tego po raz nasty 😋
 Kolejna książka i temat już wam znany, ale tu ukazany chyba w najlepszy sposób, jaki dotychczas czytałam, albo po prostu trafiono w moje gusta!!!

Jak w życiu często bywa, przyjaźń nie jest łatwa ani oczywista, łączymy się w pary bądź grupy często w najmniej spodziewanym momencie naszego życia, często nie pasując na pierwszy rzut oka do siebie, bądź prawie zawsze poznający się niekoniecznie w przyjaznej czy też sprzyjającej do tego atmosferze, tak było i w tej książce.

 Misia i Królik to niezbyt dobrana para, Misia to urocza i miła, chętna do pomocy niedźwiedzica zaś królik to ponury i przemądrzały gryzoń zapatrzony tylko w siebie! Ale czy oby na pewno tak myślimy o bohaterach książki po przeczytaniu jej do końca? Nie, bo zdarzenia, przygody i wspólnie spędzony nie do końca chciany czas odmienia wszystko. Zdaję sobie również sprawę, że humor, jaki został ukazany w tej książce, nie koniecznie musi każdemu przypaść do gustu, nam się jednak bardzo podobał i z pewnością sięgniemy po kolejne części!
Mało tego, dawno nie czytało mi się tak lekko książki dla dzieci.

Jak dla mnie wielkim plusem jest to, że książka jest, prawdziwa i nieprzesłodzona, a historia ukazana jak w życiu bywa tyle, że w świecie zwierząt, a nie ludzi!

Chwalę sobie książki, gdzie w bardzo delikatny sposób pokazują dziecku, że świat nie jest zawsze piękny i kolorowy, ta do takich należy.

W tej książce kryje się również wiele innych głębokich przesłanek, między innymi takich, że nikt nie jest idealny, że każdy ma w życiu jakiś mały sekret, którego się wstydzi bądź nie jest koniecznie z niego dumny. Książka daje także do zrozumienia, iż warto otworzyć się na nowe znajomości, zaufać, a także dać coś od siebie i pracować nad sobą…uczy również, że na naprawę błędu nigdy nie jest za późno, a przyznanie się do błędu to wielka odwaga i krok w lepsze jutro!!!

Sami widzicie, ta książka to skarbnica wiedzy i mądrości, jest malutka, a tyle w niej pomieszczono😂😂

Jeden komentarz

  • Mrozi 10 lipca 2020jako23:26

    Mamy wszystkie części! Bawię się przy nich lepiej niż dzieci!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *