Wszystkie przygody Żabka i Ropucha.

10 marca 2020

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Autor: Arnold Lobel

Ilustrator: Arnold Lobel

Wiek: 3-7

Oprawa: Twarda

Ilość stron: 260

Jedna z najbardziej ujmujących historii o przyjaźni, jaką miałam okazję poznać!!!

Chciałam wam przybliżyć książkę, którą zna niejeden rodzić i niejedno dziecko, są jednak i tacy, którzy o niej nawet nie słyszeli, a szkoda.
 Mowa o kolekcjonerskim wydaniu wszystkich przygód wesołego Żabka i refleksyjnego Ropucha.

Jak dla mnie jest to książka, którą pokocha trzylatek, pięciolatek, siedmiolatek, a nawet rodzic, w każdym razie zostanie z wami na bardzo długo!

Przygody bohaterów są zabawne i radosne, przepełnione ciepłem i dobrem, czasem proste i oczywiste, innym razem zaś bardziej bądź mniej skomplikowane, co najważniejsze, z każdej z nich tryska ogromem miłości i przyjaźni.
Warto zauważyć, że książka zwraca uwagę często na drobne, proste i banalne sprawy, które często są przez nas pomijane, zapomniane lub niezauważane, a znaczą w życiu najwięcej!

Doceniam ją właśnie za tą prostotę i duszę, głębię i ciepło, za to, że czyta się ją tak lekko i przyjemnie…tak, zdecydowanie tu ta prostota w ilustracjach i prawda w tekście się obroniła (pewnie dlatego, że zarówno autorem, jak i ilustratorem był Arnold Lobel), niepotrzeba nieskończonej ilości barw, ilustracji zapierającej dech w piersiach, dużej ilości bohaterów, by książka skradła tysiące serc.

Uwielbiam ją za to, że dziś czytam ją maluchom, które chętnie słuchają, o każdej kolejnej przygodzie, a za parę lat będą czytały ja same i czerpały z niej radość. Jest to książka, której nie pozbędziemy się z naszej biblioteczki dziecięcej. Przygody Żabka i Ropucha nie są za długie, czyli każde dziecko spokojnie wytrwa i wysłucha jej do końca, jak ma ochotę na więcej, przechodzimy do następnej. Czcionka jest tak duża, że spokojnie można wykorzystać tę książkę podczas przygody z czytaniem, a co najważniejsze i mega urocze to to, że nawet jak dziadek czy babcia zapomną okularów, spokojnie mogą podjąć próbę czytania bez nich 😉

Skradła moje serce również za to, że od początku do końca mogę bawić się głosem, a że mamy dwóch głównych bohaterów nie jest to trudne 😋
Jest to dla mnie ogromną zaletą, gdyż w podkładaniu głosów nie jestem zbyt najlepsza, im więcej bohaterów tym gorzej, położyć głos każdemu i nie zapomnieć przy kolejnym dialogu tego konkretnego głosu, by go ponownie podłożyć i jednocześnie użyć go brzmiącą tak samo, to już dla mnie nie lada wyzwanie 🤨 Więc tu mogę być mistrzem dla siebie i dzieci 🤣😉

Jest to zdecydowanie idealna pozycja na prezent!!! Nie będę tu pisać, jak pięknie została wydana, bo to chyba oczywiste ❤ Pisać o niej można tylko w superlatywach 🙂

Książka, która uczy, bawi i nie zawiera przemocy, jest u nas zawsze mile widziana. Czyta się ją z uśmiechem na twarzy. Relaks dla ucha, ciała i oczu gwarantowany oczywiście podczas czytania książki i patrzenia ile znaczy dla dzieci!

4 komentarze

 • Iwona 23 marca 2020jako19:16

  Oj polecam!!! Kochamy Żabka i Ropucha!!! Trafnie napisane, tak lekko to żadnej książki się nie czyta 🙂

  • Brygida 23 marca 2020jako19:35

   Super!

 • Sylwia 25 kwietnia 2020jako23:05

  Jeśli jesteście fanami wyjątkowych książek,to nie może jej zabraknąć w waszej kolekcji. Lekka, zabawna i pełna przyjaźni książka o której można mówić tylko w super latywach! Bierzcie w ciemno!

  • Brygida 27 kwietnia 2020jako21:31

   Nic dodać, nic ująć 😘

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *