„Tappi i kocyk mocyk”

24 lutego 2020

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Autor: Marcin Mortka

Ilustracje: Marta Kurczewska

Oprawa: Twarda

Ilość stron: 32

Wiek: 2-5

Tak, czas na recenzję naszego ulubieńca❤

Marcin Mortka wraz z Martą Kurczewską niezwykle utalentowaną ilustratorką podarowali nam po raz kolejny cudowną opowieść, z ważnym i głębokim przesłaniem.

” Tappi i kocyk mocyk” to niezwykła historia o tym, jak magiczny kocyk, a dokładnie odrobina magii może zamącić w Szepczącym Lesie. Bohaterowie szybko zapominają o tym, co najważniejsze i za wszelką cenę pragną mieć kocyk dla siebie, wierząc przy tym, iż dzięki niemu staną się lepsi, silniejsi i ważniejsi.

Najgorsze jest to, że nie każdy ma dobre intencje, nie każdy też myśli tylko o tym, by stać się lepszą wersją samego siebie, lecz są i tacy, którzy mają złe intencje wobec wszystkiego i wszystkich, tak też stało się w Szepczącym Lesie. Kocyk mocyk, gdyby pozostał w tych niewłaściwych rękach mogłoby się to źle skończyć. Na szczescie przyjaciele wraz z pomocą małej myszki, do której rodziny należał kocyk zapobiegli tragedii.

Marcin Mrotka pięknie zaznaczył, iż nie musimy mieć nic nadzwyczajnego, by być kimś!

Piękne i do zapamiętania słowa, które wypowiedział Tappi do swoich przyjaciół” Nikt z was nie musi być lepszym, niż jest”, nikt nie potrzebuje supermocy a „prawdziwym bohaterem jest ten, który potrafi pomóc słabszemu”.

Tak właśnie chciałabym zakończyć recenzję i życzyć  wam wszytskim, by wziąć sobie te słowa głęboko do siebie i zwyczajnie się lubić.

Muszę jednak wspomnieć o niezwykłych ilustracjach wyżej wspomnianej ilustratorki, których w tym przypadku nie można pominąć. Zdumiewająco ukazana nasza Polska jesień zasługuje na medal. Barwy i kolory, które udało się uchwycić, zawierają dech w piersiach. Z tą powieścią przeniesiecie się z pewnością do Szepczącego Lasu i poczujecie się jak bohaterowie bajki.

Uwielbiam książki dla dzieci, które skłaniają do refleksji często nas rodziców 🙈🙉🙊

4 komentarze

 • Iwona 2 marca 2020jako22:35

  Tappi to jedyna seria książek, która przekonała nas do siebie tak bardzo, że postanowiliśmy mieć wszystkie części. Dziś jesteśmy posiadaczwmi pięknej kolekcji 🤔 Również polecamy Tappiego!

  • Brygida 3 marca 2020jako10:04

   Zazdroszczę:-) my jesteśmy w trakcie uzupełniania kolekcji 😘

 • Sylwia 25 kwietnia 2020jako23:07

  Mamy cała kolekcję Tappiego!!! Chwalę się 😊 ale to nie znaczy nic innego jak tylko to, że warto.

  • Brygida 27 kwietnia 2020jako21:30

   Zazdroszczę, my jesteśmy w trakcie zbierania 😊

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *