Minus Trzy i nieznośna Lucy.

4 lutego 2020

Wydawnictwo: Esteri

Autor: Ute Krause

Ilustracje: Ute Krause się

Oprawa: Twarda

Ilość stron: 80

Wiek: 3-6

To już druga zakupiona przez nas książka z tej serii i z pewnością nie ostatnia. Fascynujące i mądre opowiadania, wobec których nie warto być obojętnym, poruszają tematy, które są bliskie mnie i zapewne wam również, tematy, które wprawiają w osłupienie za każdym razem, kiedy dzieję się inaczej, niż w życiu być powinno.

Cieszę się bardzo, że w bajkowym świecie znalazło się również miejsce dla problemu, z którym chcemy walczyć. Książki pięknie opowiadają od samego początku do końca, jak to powinno być z adopcją zwierzaka i wszystkiego co za tym się skrywa (dbaniem o niego, wychowywaniem go, jego tresurą, odpowiedzialnością oraz miłością).

W pierwszej części „Minus Trzy. Marzenie o własnym zwierzaku” mamy przyjemność obcować z mądrą i zabawną opowieścią o dojrzałej i przemyślanej decyzji posiadania własnego pupila. Więcej o niej pisałam na moim blogu, zajrzyj więc tutaj 👇
https://podrozwnieznane.net/2019/11/27/minus-trzy-marzenie-o-wlasnym-zwierzaku/

W drugiej zaś „Minus Trzy i nieznośna Lucy” z przyjemnością czytamy o dalszych losach naszych bohaterów, dowiadujemy się o tym, że na samej adopcji pupila się nie kończy 🙂 Pokazuje (z wielką dawką humoru) rzeczywiste zmagania z dorastającym zwierzakiem, które nie zawsze są łatwe i odpowiadają naszym oczekiwaniom. Daje do zrozumienia, że nie ta najłatwiejsza droga byłaby tą najprostszą w rozwiązaniu problemu (jakim jest 🤔 oddanie przyjaciela😡bo przecież nie jest taki jaki według nas być powinien), a wręcz przeciwnie, ta trudniejsza i niełatwa powinna być tą trafną i jedyną decyzją. O nasze wszystko walczymy do upadłego!!!

Sami przyznajcie, że te książki to skarbnica wiedzy 😉 do tego gwarantuje wam, że ta swoboda czytania uroczych przygód daje dużo radości plus niezapomniane wieczory, a piękne ilustracje wzbogacają i uzupełniają całą koncepcję książek. Kolejny atut to dinozaury, bohaterowie publikacji, które dzieci uwielbiają.

Nie wiem, czy wspominałam opisując pierwszą część książki, że pupilem naszego głównego bohatera o imieniu Minus jest człowiek 😋 To taki dodatkowy bodziec również dla nas dorosłych😉

Miłego czytania!

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *