Gry dla dzieci. Top 4.

12 stycznia 2020

Wiek 3+

1.Pewnego Razu

Znajdźcie piżamę, umyjcie zęby, przytulcie misia! Jesteście gotowi? Zaczynamy wspólną podróż do krainy zamków, wróżek, robotów i rakiet…

Pewnego razu to zabawa w wymyślanie wspólnych bajek za pomocą obrazków. Rozwija wyobraźnię i kreatywność, inspirując do układania opowieści – nie tylko tych na dobranoc. Za każdym razem będą one inne, niepowtarzalne, gdyż będą składać się z mniejszej lub większej liczby obrazków.
W tej grze wygrywają wszyscy, a nagrodą jest wspólnie wymyślona opowieść oraz chwile, które spędzicie razem. Gra Pewnego razu to zaproszenie do wspólnego odkrywania krainy wyobraźni, z której już niedaleko do krainy snów…

Fenomenalna gra dla dzieci już od trzeciego roku życia…Dużą zaletą gry jest jej wielkość, zmieści się wszędzie i pojechać z nami może nawet na drugi koniec świata. Pewnego razu to idealna zabawa dla dzieci, które zaczynają przygodę z grami, bądź które z trudem akceptują przegraną. Zero rywalizacji i to jest piękne! Gra zamieni deszczowe dni i ponure wieczory na chwile pełne koloru, emocji i radości w gronie rodzinnym.

Polecam bardzo tę grę. Spokój, odstresowanie, wyzwanie, zabawa, współpraca, kreatywność, inspiracja, wyobraźnia, śmiech, miłość, rodzina, wspólny czas, bliskość, zaskoczenie, podróż w nieznane, wieczory, przyjemność, miny, duma, emocje, podziw, naśladownictwo, buziaki, przytulanie to wszystko to z czym tam gra mi się kojarzy.

A może ty masz jakieś sprawdzone i niezawodne gry na wspólne i deszczowe dni? Z miłą chęcią poznam Twoje propozycje na miłe spędzenie czasu z rodziną.

2. Potwory do szafy

Co to znowu za pokraki? Wyglądają jak wieszaki! Wyszły z szafy bez przemocy… Kiedy wyszły? O północy!!! Maszerują przez pokoje, szumią na nich różne stroje. Idą, idą, nie przystają. Pod wersalkę zaglądają…

Wieczorem świat wygląda inaczej. Tajemnicze cienie pojawiają się na ścianach… Straszydła i stwory czają się pod łóżkiem… Nie możesz zasnąć? Boisz się potworów! Zagraj i przegoń je do szafy!

Zawartość pudełka:

 • 20 kart potworów
 • 10 żetonów zabawek
 • 2 żetony łowców doskonałych
 • 3 części potwora Zębogona
 • Szafa

Zero rywalizacji, łączymy siły, aby pokonać potwory. Gra dla najmłodszych pogromców potworów. Potwory do szafy to gra typu memory w nowej, bajkowej aranżacji. Piękne ilustracje, proste reguły gry oraz bliska sercu każdemu dziecku tematyka, zachęcą do wspólnej zabawy i małych, i tych nieco starszych graczy.

Nie wiem, czy tę grę lubią bardziej nasze dzieci, czy…my  Tak tak mowa o potworach… zastanawiasz się, czy to na pewno odpowiednia gra dla Twoich dzieci, przecież nie dręczą ich potwory, a po tej grze zapewne będą :-/ nic bardziej mylnego  Choć wasze dzieci jeszcze nie wspominają o potworach, nie znaczy to, że tak zawsze będzie…podejrzewam, że połowę z was nawiedzał potwór z szafy wraz z kolegą potworem spod łóżka. Zanim nasze dziecko również będzie miało z nimi styczność, pokażmy im, że potwory to fajne stworzonka. Ilustracje potworów zostały tak zabawnie i przyjaźnie zilustrowane, że bawią dzieci a nie straszą. Gra oswaja z potworami, pokazuje, że nie są wcale straszne tylko zabawne i skore do zabawy. Lepiej zawczasu się z nimi zaprzyjaźnić i później mieć zwyczajnie spokój.

3. Kiki Ricky

KIKI RICKY to świetna gra dla dzieci już od 3 roku życia 🙂 Gra przypomina mi nowocześniejszą wersję Chińczyka, a grają w nią wszyscy bez względu na wiek 🙂 Grają i kochają zarazem 🙂 Więc i w tę wszyscy będą grać:-) Chińczyka uwielbiamy od zawsze, zaś ta, zachęci swoją pomysłowością zdecydowanie szybciej dzieciaczki do wspólnej zabawy 🙂

Gra, w której zamiast pionków występują kury, a na kostkach znajdują się obrazki przedstawiające nakrycia głowy. Gracz rzuca kostkami i przesuwa swoją kurę z odpowiednim nakryciem głowy o kolejne stopnie w górę, tak by dotrzeć na samą górę i wypędzić koguta. Musi być przy tym bardzo ostrożny, bo kogut ten zuchwały jegomość potrafi rzucać jajkami. Czy uda się odważnym kurom przy odrobinie szczęścia i zręczności ominąć latające jajka i wdrapać się na bele słomy?

W zestawie:

1 makieta do gry (stodoła z belami słomy)1 gniazdo z kogutem i rynną1 bańka na mleko1 beczka1 wiadro1 polewaczka12 kur2 kostki1 jajko1 instrukcja gry

Jest to kolejna gra po, którą sięgamy bardzo często 🙂 dlatego polecam wam tę grę, jako grę dla całej rodziny 🙂 Idealna dla dzieci już od 3 roku życia, ale z pewnością wielką radość będą miały z niej i dużo starsze dzieci 🙂

4. Kapitan Nauka.Gra Loteryjka. Ubrania.

O tej grze opisuję tutaj 🙂

Gra loteryjka 3+ Ubrania

Tego typu gry znajdziecie wszędzie, wybór jest naprawdę ogromy, zaś o ile będziecie mieli okazję, polecam szczególnie te od Kapitana Nauka, który oferuje nam różnego rodzaju gry dla zróżnicowanych grup wiekowych. Są kolorowe, trwałe i przede wszystkim przyjazne dziecku.

2 komentarze

 • Iwona 2 marca 2020jako22:41

  Dodałabym jeszcze tutaj grę Ślimaki to mięczaki. Świetna gra!!! Potwory do szafy uwielbiane są do dziś.

  • Brygida 3 marca 2020jako10:00

   Mamy w planach ją kupić, więc jak tylko przetestujemy i skradnie nasze serca, wezmę Twoją uwagę do serca 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *