„Piraci z naszej ulicy”.

18 listopada 2019

Autor: Jonny Duddle

Wydawnictwo: Mamania

Oprawa: Miękka

Ilość stron: 48

Wiek: 3-8

Ahoj piracie!
Cudowna opowieść o różnorodności i inności. Książka pięknie obrazuje to, jak niesprawiedliwi potrafimy być wobec drugiego człowieka, jak szybko udaje nam się wyrobić o kimś zdanie, posądzać o najgorsze wyczyny siejąc i tworząc plotkę, która jest powielana dalej tylko dlatego, że ktoś nie wpasowuje się w przyjęte ramy naszego świata. W książce nie zabraknie też wątku na temat tego, jak łatwo można nas przekupić i tym samym zmienić zdanie o jeszcze parę sekund wcześniej nieakceptowanych przez nas osób.

Jedna z lepszych książek, zabawnej historii o pirackiej rodzinie i nadmorskiej miejscowości,  mistrzowskim rymie i jak dla mnie zawsze na czasie trafionego w dziesiątkę przesłania. Warto również wspomnieć, że jest w formie komiksu 🙂

Piracka rodzina zostaje zmuszona opuścić morze i zakotwiczyć w małym nadmorskim miasteczku. Wszyscy sąsiedzi prócz małej Matyldy zaczęli plotkować na temat nowych mieszkańców i siać nieprawdziwe i raniące oskarżenia. Tylko dziewczyna   dała im szansę, poznała i była innego zdania niż cała reszta.

Czy rodzina piratów jest naprawdę tak okropna?

Historia, która daje możliwość do wyjścia  niekończących się rozmów z dzieckiem o powszechnie spotykanym temacie.

2 komentarze

  • Kuba 24 listopada 2019jako21:04

    Uwielbiamy te książkę razem z synami 🙂

    • Brygida 24 listopada 2019jako21:08

      🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *