„Legenda o poznańskich koziołkach”.

9 listopada 2019

Autor: Eliza Piotrowska

Wydawnictwo: Miejskie Posnania

Liczba stron: 32

Wiek: 4-8

Oprawa: Miękka

Czy jest coś piękniejszego od książek, które nie tylko bawią, ale i wzbogacają wiedzę naszych dzieci… Nie 😉 To kolejna książeczka, która naszym synom podarowana została prezencie. Muszę wam szczerze powiedzieć, że takie właśnie najbardziej lubimy, bo nigdy nie wiemy, czego możemy się spodziewać, jest to totalne zaskoczenie.

Legenda o poznańskich koziołkach powinna gościć we wszystkich domach.

„Legenda to pani wiekowa,
  ma krótką pamięć, włosy siwe,
  wszystko powtarza wciąż od nowa
  i już nie dojdziesz, co prawdziwe…”

„Wiek dwudziesty pierwszy nastał,
  już koziołków nie ma w miastach…
  Są! W Poznaniu, na ratuszu,
  nad zegarem, punkt dwunasta!”

Książka jest naprawdę świetna pod względem tekstu i zabawnych ilustracji, została napisana wierszem, który w przystępny i niezwykle interesujący sposób opowiada historię koziołków. Zawarte informacje w Legendzie zachęcą dziecko do dalszego poznawania dziejów i zabytków Poznania i innych miast.

 Choć tekstu jest sporo, to zapewniam, 3-latek spokojnie da radę jej wysłuchać i zrozumieć, a przy okazji zadać jeszcze kilka pytań😉

Książka wydana została w taki sposób, że zainteresuje młodsze i te starsze dzieci, wszystkich bez wyjątku. W książce dzieci spotkają się również z takimi terminami jak: burmistrz, wiwat, cyfry arabskie i rzymskie, wojewoda, ratusz, wiek, czeladnik i wiele innych. Więc czego chcieć więcej.

Polecamy tę książkę całą rodziną 📚

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *