„Gdy Pola się zgubi”.

29 października 2019

Wydawnictwo: Dwukropek

Autor: Gabriela Rzepecka-Weiss

Oprawa: Twarda

Wiek: 3-6

Ilość stron: 32

Zanim o książce wam trochę opowiem, przytoczę wam krótką historię z naszego zwariowanego życia 😉

Któregoś wolnego dnia, tradycyjnie i rodzinnie spędziliśmy go poza domen, tym razem padło na Park rozrywki dla dzieci, humory i pogoda dopisywała, więc bawiliśmy się świetnie do momentu, gdy mąż wraz ze starszym synem jednogłośnie uznali, że czas na pauzę 😀 chwila na siusiu 😀 i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że tu zaczyna się nasza przygoda. 😊 Mąż ze starszym synem ruszyli przodem i byli zalewie 200 metrów przed nami, zdążyliśmy tylko ustalić, że będę czekać na nich w toalecie, z młodszym synem szliśmy tuż za nimi, rozglądając się na prawo i lewo, nawet nie wiem, kiedy znikli, a że toaleta była w zasięgu wzroku, dotarliśmy tam dosyć szybko. Czekaliśmy na chłopaków, trwało to tak długo, że aż się zastanawiałam, czy nie mignęli mi gdzieś przed nosem niezauważalnie. Ludzie wchodzili i Ci sami wychodzili, a co moich chłopaków nie było widać, tak nie było, postanowiłam więc zawołać, przecież do męskiej toalety nie będę wchodzić, pomyślałam. Wołam, wołam i nic, więc zostałam zmuszona, by tam wejść 😉😂 i co?! Ich tam nie było. Najgorsze było to, że park taki wielki, my osobno, a telefony ze mną 🤔🙄 wyszłam i stwierdziłam, że jedyną opcją jest to, że wraz z młodszym synem będziemy stać w jednym miejscu tak długo, aż mąż ze starszym synem nas znajdą 🙂 ( dobrze, że i oni tak nie pomyśleli😂) i tak też się stało i na szczęście nie trwało to długo ☺. Okazało się, że myśląc o toalecie, nie mieliśmy na myśli tej samej. Ja wybrałam tę tuż pod nosem a mąż tę trochę dalszą. Teraz już wiem, że następnym razem będziemy ustalać miejsce spotkania w razie zguby 😀 Zasadę nie szukam, czekam znajdziecie również w tej książce 😉 W naszej przygodzie, ja się mężowi zgubiłam bądź na odwrót 😁, w książce zaś temat znacznie poważniejszy.

Kolejna książka, która uczy, bawi i uświadamia. Zabawna historia, którą trzeba czytać z przymrużeniem oka i pod żadnym pozorem nie przenosić jej do prawdziwego życia, rozkładać na czynniki pierwsze i narzekać w stylu „przecież dziecko samo się nie gubi”, „Co z nich za rodzice”, 😋nie o takich stwierdzeniach już czytałam 🙂

Kochani ta książka z zabawną historią powstała na potrzeby tego, co ma nam do przekazania, a mianowicie uświadomienia dzieci, jak powinny zachować się w razie zagubienia, a rodziców co i ile mogą zrobić, by ułatwić dziecku i sobie w tej trudnej sytuacji. Oczywiście wierzę, że nikt z nas nigdy takiej sytuacji nie doświadczy na własnej skórze, to jednak twierdzę, że warto mieć ją pod ręką i na własność!!! Podoba mi się w niej też to, że daje do myślenia… wiele nie potrzeba, by znaleźć się w tej niełatwej i niechcianej sytuacji.

Pola, tak ma na imię dziewczynka ciekawa świata, która często znika z pola widzenia rodziców. Zna sześć zasad dla zagubialskich. Czy Pola będzie o nich wszystkich pamiętać i wiedzieć, kiedy, którą zastosować.

Pięknie zilustrowana i opowiedziana książka, która porusza ważny temat, jakim jest bezpieczeństwo stanowi idealny punkt wyjścia do rozmów z dzieckiem. Czego chcieć więcej 😍

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *