Zęby

23 października 2019

Wydawnictwo: Dwukropek

Autor: Wojciech Grajkowski

Ilość stron: 32

Oprawa: Twarda

Wiek: 3-6

Że trzeba myć zęby każde dziecko wie, ale czy to wystarczy, by mieć, zdrowe i piękne zęby? Jasne, że nie i każdy rodzić doskonale o tym wie, ale czy nasze dzieci też? Niezależne od tego, jaką na ten temat wiedzę posiadają wasze dzieci, polecam tę książkę z wielu kwestii: – z pewnością ta pozycja to uczta dla oczu, książka wręcz zachwyca. Pięknie oprawiona, o idealnym formacie, z bogatą i unikatową szatą graficzną oraz mocnymi i stanowczymi kolorami zapada w pamięć w pierwszych sekundach 😊 zauroczy każdego bez wyjątku.

 • Pomysł nietuzinkowy. Temat nieprzyjemny został ubarwiony i ubrany w słowa tak, że powstała z tego zabawna i urocza historia, która sprawia, iż dziecko nigdy więcej nie myśli o myciu zębów jako o jednej z najbardziej nielubianych czynności w ciągu dnia, a o dentyście jako najgorszym śnie 😑
 • książka uświadamia małego czytelnika o skutkach niedbania o zęby, wspomina również, że słodycze są groźne dla naszych zębów, uczy i bawi jednocześnie.
 • wszystko to, co do tej pory źle się kojarzyło nam z dentystą, w książce dzięki fantastycznym i oryginalnym bohaterom zmieni się diametralnie, zgłębnik zwany potocznie hakiem dentystycznym nigdy nie będzie już nam straszny.
 • tekst jak dla mnie bomba 🙂 dużo zabawy i przydatnej wiedzy, jest dość długi, myślę jednak, że dzięki ilustracją trzylatek spokojnie może zacząć z nią przygodę.
 • z książki dowiedzą się nasze pociechy, dlaczego i kiedy wypadają zęby mleczne, czym jest nić dentystyczna oraz komu i kiedy potrzebny jest aparat na zęby. Oczywiście książka skrywa jeszcze parę fajnych wątków😊, o których tu nie wspominam.

Dziecko chce wracać do tej książki jak często się da i to chyba najlepsza rekomendacja tej publikacji i zapewniam, na samym przeczytaniu książki się nie skończy, przygoda będzie trwać 😍
Nasz syn sprawdza, czy nie widać bakterii na jego ząbkach, dyskutuje, wypytuje i co najzabawniejsze w ostatnim czasie wszystkie rysunki odnoszą się do tej konkretnej książki ❤

2 komentarze

 • Dominika 27 listopada 2019jako17:33

  Super ucząca książeczka o myciu ząbków. Polecam każdy rodzic powinien mieć tą książkę w domu .

  • Brygida 27 listopada 2019jako18:37

   Świetnie, że to napisałaś, też tak uważam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *