Nowe przygody pandy.

16 października 2019

Wydawnictwo: Debit

Autor: Jon J. Muth

Ilość stron: 40

Wiek: 3-6

Oprawa: Twarda

Ta książka to jakaś mieszanina uczuć, które towarzyszą długo po tym, jak się ją przeczyta. Nie jest to łatwa książka, ani pod względem ilustracyjnym, ani pod względem tematycznym. Nie każdemu zapewne przypadnie do gustu.

Osobiście uważam tę książkę jako jedną z piękniejszych tematycznie książek. Porusza temat starości, który dla wielu jest niełatwy i niewygodny. Bywa często dla wielu jeszcze tematem tabu. Większość z nas boi się starości, przez co staje się obojętna względem niej, a szkoda przecież wiek to tylko liczba, do której nie ma sensu się przyzwyczajać tak szybko się zmienia 😉

Książka ukazuje niezwykłe rzeczy tam, gdzie inni widzą tylko zwyczajne!!! Rzuca inne światło na pojęcie starości.

Starszy syn nie zachwycił się tą książką pod żadnym względem, ale mając trzy lata, ciężko jest dostrzec w niej to, co dostrzegamy my dorośli i wcale mnie to nie dziwi 😉 zapewne wrócimy do niej za jakiś czas.

Książka jest tak wrażliwa na cierpienie ludzkie, że nasuwa mi się tylko jedna myśl 😊 lektura obowiązkowa!!! Ta publikacja to idealna okazja, by poruszyć tak ważny temat, jakim jest starość, pomoc i wsparcie dla naszych dziadków czy też sąsiadów, którzy na pierwszy rzut oka mogą wydawać się zgorzkniali, wredni i niezadowoleni z wszystkiego, co często nas zniechęca. To zachowanie wywołane zazwyczaj jest nie bez powodu. Każdy zasługuje na naszą uwagę, a wysiłek i serce, jakie w to włożymy, może nas tylko czegoś nauczyć. I o tym przypomni nam autor.

Same ilustracje zaś nie ułatwiają dzieciom w polubieniu tej książki, na tle niełatwego tekstu wychodzą również słabo. Mało kontrastowe i żywe nie dają tej książce więcej życia i energii, dlatego dzieci mogą się przy nich nudzić, dopóki nie zaczną rozumieć głębi tej książki.

Osobiście uważam, że malowana jak pędzlem szata graficzna o delikatnych kolorach to obrazy, które tworzą historię, klimat i spójną całość!

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *