„Trzymaj mnie mocno”.

10 października 2019

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Autor: Rachel Bright

Oprawa: Twarda

Ilość stron: 32

Wiek: 2-5

Kolejna przepiękna książeczka, która skradła moje serce i nie tylko moje 🙂 reakcja syna podczas czytania końcówki tej książki bezcenna, wtulił się we mnie i patrzył tymi swoimi oczkami przepełnionymi miłością, znaczyło to więcej niż kilkadziesiąt wypowiedzianych słów!!! Znaczy to jedno, książka wzrusza, rozczula i dociera do każdego, bez względu na wiek!

Książka „Trzymaj mnie mocno” to historia o potrzebie bycia razem, zaufaniu i przekonaniu, o wierze w to, że można na siebie liczyć bez względu na wszystko, o wspólnym pokonywaniu trudności i współpracy. Do tego ta cudna szata graficzna, która dopełnia i nadaje niewyobrażalny klimat.

Bohaterką książki jest mała wydra Miki, która zawsze jest blisko mamy i mocno jej się trzyma, rozstają się tylko wtedy gdy mama musi wyruszyć w podróż, by znaleźć pożywienie, choć nawet wtedy,  mama oplata ją wodorostami, by mieć pewność, że będzie bezpieczna, tak było i tym razem. Podczas wyprawy mamy, mała wydra poznaje przyjaciela, Amaka, który tak jak ona jest małą wydrą i od tej pory przeżywają wspólne przygody, ale czy tylko te dobre?

Książka pięknie pokazuje, że rodzina i przyjaciele są bardzo ważni, że gdy jesteśmy razem, wszystko jest piękniejsze i znacznie łatwiejsze.

Życzę sobie, wam a przede wszystkim naszym dzieciom więcej takich książek.

Może macie jakieś pozycje, które równie mocno wdarły się do waszego serducha, chętnie je poznam.
 

2 komentarze

  • Dominika 27 listopada 2019jako17:37

    Przepiękna książka.

    • Brygida 27 listopada 2019jako18:36

      Oj tak, pod każdym względem 😊

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *