Łukasz, ratuje Misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy.

1 października 2019

Wydawnictwo: Dwukropek

Autor: Izabela Michta

Ilość stron: 32

Wiek: 3-6

Oprawa: Twarda

Książka, którą polecam jako obowiązkową lekturę każdego dziecka!!!! Jeśli jeszcze jej nie masz to radzę nie czekać tylko nabyć dopóki są jeszcze dostępne, bo naprawdę warto! 😊😍

Pewnie się zastanawiasz, co jest takiego w tej książce 🤔 Jestem wielką fanką książek, które wnoszą coś w życie naszych dzieci, oraz nasze, publikacje, które są wspaniałą alternatywą do rozmów z dzieckiem i ta taką jest zdecydowanie!!!

Chłopiec o imieniu Łukasz jest świadkiem, jak jego mama udziela pierwszej pomocy starszemu panu, który zasłabł w cukierni. Mały Łukasz jest pod wielkim wrażeniem wiedzy, zaangażowania i zdecydowanego działania swojej mamy. Chłopiec marzy by być tak dzielny, jak jego mama i móc umieć ratować czyjeś życie, nie traci więc czasu i ćwiczy na swoim misiu pod czujnym okiem mamy.

Dla mnie to perełka pod względem treści oraz przekazu, jaki za sobą niesie. Po dziś dzień pomoc drugiemu człowiekowi, jest wciąż niechętnie niesiona, ale nie z powodu braku człowieczeństwa tylko z nieświadomości, niewiedzy i strachu, który nam towarzyszy, dlatego zróbmy wszystko, by uświadomić naszym dzieciom, że wiedza na ten temat jest bardzo ważna przecież dziennie na świecie jest niezliczona ilość ludzi, która potrzebuje pomocy i kto wie, może kiedyś ktoś będzie potrzebował i naszej.

Może i zacząć powinniśmy od siebie!? 🤔 Tak wielu z nas ma jeszcze z tym problem, przecież strach to nic złego, ale niewiedza już tak, brak jej może zważyć na czyimś życiu.

Każdy z nas może kiedyś znaleźć się w sytuacji, w której będzie musiał udzielić pierwszej pomocy ofierze wypadku drogowego, zasłabnięcia lub zakrztuszenia, bądź być tym, który takiej pomocy potrzebuje.

Książka pięknie ilustruje i pokazuje, że pomoc nasza drugiemu człowiekowi może być potrzebna w najmniej spodziewanym dla nas momencie. Dzieci z niej nauczą i oswajają się, że w trakcie jej trwania muszą czekać i nie odchodzić daleko.

Dlatego też, uczmy nasze dzieci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, przede wszystkim dlatego, że dzieci i młodzież nie odczuwają lęku przed niesieniem pomocy, jak ma to miejsce w przypadku dorosłych. Poza tym uświadamianie dziecka od najmłodszych lat, że „wypadki chodzą po ludziach”, pomoże zwiększyć ich bezpieczeństwo w przyszłości – w wielu przypadkach będą oni mogli pomóc nie tylko ofiarom, ale też sobie.

*** Książka powstała z uwzględnieniem oficjalnych zleceń Europejskiej Rady Resuscytacji oraz przy merytorycznym wsparciu Polskiego Czerwonego Krzyża i stanowi znakomity punkt wyjścia do rozmowy z dziećmi na temat zasad udzielenia pierwszej pomocy, oraz umiejętności reagowania w nagłych wypadkach.

Pani Izabelo ❤❤❤

2 komentarze

  • Dominika 27 listopada 2019jako17:42

    Bardzo ucząca i ciekawa książeczka. Na pewno znajdzie się na naszej półce z książkami.

    • Brygida 27 listopada 2019jako18:36

      Super. Nic dodać nic ująć 😘😘😘

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *