Wiewiórki, które nie chciały się dzielić.

3 września 2019

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Autor: Rachel Bright

Ilość stron: 32

Oprawa: Twarda

Wiek: 0-4

Ta książka zaskoczyła mnie bardzo, nie tylko przez to, że jest pouczająca i wartościowa, ale przede wszystkim przez to, że historia napisana jest sprytnie, zabawnie i do tego rymowanym tekstem 😀 ( co nie zawsze mi się podoba ) w zabawny sposób pokazuje i uczy, że warto się dzielić, że właśnie to potrafi sprawiać nam ogromną i największą radość, a odwrotna sytuacja wręcz prowadzić do niepowodzeń, a nawet i do tragedii, zwłaszcza w połączeniu z zawziętością i upartością.

Oczywiście nie jestem mamą (fanką), która na siłę każe dziecku dzielić się wszystkim, co ma, zawsze, z każdym i niezależnie od tego, jak ważna dla dzicka jest ta rzecz. Sama niedzielę się wszystkim ( mężem, dziećmi, poduszką, szczoteczką do zębów i niektórymi słodkościami :-)) i nie zamierzam, więc niewiedzę potrzeby, by i nasze dziecko zawsze z uśmiechem na twarzy się dzieliło, ale oczywiście też nie jest nam obce pojęcie dzielenia się i cieszę się też, że są książki, które również pokazują, iż dzielenie może sprawić radość obojgu i przynieść dużo dobrego.

Dzieci usłyszą  podczas czytania o jednym z bardziej znanych powiedzeń „Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta”, i bez większych problemów dostrzegą jego przesłanie.

Piękne ilustracje obok, których nie można przejść obojętnie, urzekające jest to, że nie wystarczy spojrzeć na nie krótką chwilę by dostrzec przekaz, lecz trzeba chwilę się przypatrzeć, by zauważyć, każdy istotny szczegół, którego nie widać na pierwszy rzut oka.

Jest to kolejna pięknie oprawiona publikacja z pouczającą i rymowaną bajką dla dzieci, która z pewnością was nie zawiedzie.

A o czym właściwie jest książka? 🙂

Ostatnią rzeczą, o której Beztroski Cyryl myśli jesienią, są zapasy na zimę. Jest przecież tyle ciekawszych rzeczy do zrobienia! Jednak kiedy głód zagląda mu w oczy i okazuje się, że przegapił porę zbiorów, Cyryl wie, że ma ostatnią szansę, by znaleźć coś do jedzenia. Nagle zauważa ostatnią szyszkę w sezonie. Ale nie tylko on czai się na smakołyk… Czy Cyryl zdobędzie szyszkę, zanim dopadnie ją najbardziej skrzętna wiewiórka w lesie?

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *