Kastor masterkuje

7 sierpnia 2019

Wydawnictwo: Media Rodzina

Autor: Lars Klinting

Oprawa: Twarda

Ilość stron: 40

Wiek: 3-6

Taki rodzaj książki wpadł mi po raz pierwszy w ręce i nie żałuję.

Kastor to książka z serii o uroczym, pomysłowym i uzdolnionym bobrze, który bez problemu podejmuje się każdego zadania i z pewnością zachęci do tego nasze dzieci.

Kastor uwielbia przebywać w warsztacie, gdzie ma mnóstwo różnych narzędzi. Kastor wpadł na genialny pomysł i podejmuje się skonstruowania czegoś do swojego warsztatu, czegoś, co pomoże mu uporać się z bałaganem, który tam ma. Piłuje i szlifuje, przykręca i przybija. Kastor pokazuje nam, jak to zrobić. Na samym końcu książki dowiemy się, jaki był efekt pracy naszego bohatera.

W tej książce nie znajdziemy zbyt dużej ilości tekstu, lecz niech was to nie zwiedzie 🙂 jak najbardziej są to książki dla różnej grupy wiekowej, ze względu na pięknie opowiedziany instruktaż, co i jak się robi oraz co będzie nam do tego potrzebne. Sama osobiście dowiedziałam się o dwóch rodzajach pił o których istnieniu nie miałam pojecia ( piła płatnica i piła kabłąkowa ) Każda z książek bez wyjątku to Kastor w roli głównej, który bardzo szczegółowo przedstawia nam swoje działania, krok po kroku jest opisane i zilustrowane jego postępowanie, dzięki czemu na koniec książki dzieci są w stanie oczywiście za pomocą rodziców zrobić to samo.

Są to przecudne książki pokazujace dziecku prace domowe, życie i codzienność dorosłych, które sprawiają dużo przyjemności zwłaszcza, gdy po przeczytaniu jej zrobimy z dzieckiem dokładnie to, co nasz bohater bóbr, w ten sposób już od najmłodszych lat pokazujemy dziecku, że wszystko może sprawiać przyjemność, wystarczy tylko chcieć. Dzieci interesują się wszystkim co związane z zajęciami dorosłych i wszystkie uwielbiają w nich uczestniczyć, a kiedy mogą jeszcze robić to wspólnie z nami i spędzać przy tym czas rodzinnie, bezcenne.

Tak pięknie oprawionej i zilustrowanej książce, zapewniam nie oprze się ani dziecko ani rodzić, będzie to świetna przygoda zarówno dla nas, jak i dla naszych pociech i tylko od nas zależy, czy zakończymy tę wspólną zabawę wraz z końcem książki czy przeniesiemy i wdrążymy ją jeszcze w życie, robiąc krok po kroku to co Kastor.

Polecam każdą bez wyjątku, a w serii:

Kastor szyje, Kastor piecze, Kastor naprawia rower, Kastor uprawia fasolkę.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *