Kastor masterkuje

7 sierpnia 2019

Wydawnictwo: Media Rodzina

Besides that, is trust my paper legit writers and editors have always showed their abilities by submitting and finishing academic jobs which they had previously written and edited.

Autor: Lars Klinting

Oprawa: Twarda

Ilość stron: 40

Wiek: 3-6

Taki rodzaj książki wpadł mi po raz pierwszy w ręce i nie żałuję.

Kastor to książka z serii o uroczym, pomysłowym i uzdolnionym bobrze, który bez problemu podejmuje się każdego zadania i z pewnością zachęci do tego nasze dzieci.

Kastor uwielbia przebywać w warsztacie, gdzie ma mnóstwo różnych narzędzi. Kastor wpadł na genialny pomysł i podejmuje się skonstruowania czegoś do swojego warsztatu, czegoś, co pomoże mu uporać się z bałaganem, który tam ma. Piłuje i szlifuje, przykręca i przybija. Kastor pokazuje nam, jak to zrobić. Na samym końcu książki dowiemy się, jaki był efekt pracy naszego bohatera.

W tej książce nie znajdziemy zbyt dużej ilości tekstu, lecz niech was to nie zwiedzie 🙂 jak najbardziej są to książki dla różnej grupy wiekowej, ze względu na pięknie opowiedziany instruktaż, co i jak się robi oraz co będzie nam do tego potrzebne. Sama osobiście dowiedziałam się o dwóch rodzajach pił o których istnieniu nie miałam pojecia ( piła płatnica i piła kabłąkowa ) Każda z książek bez wyjątku to Kastor w roli głównej, który bardzo szczegółowo przedstawia nam swoje działania, krok po kroku jest opisane i zilustrowane jego postępowanie, dzięki czemu na koniec książki dzieci są w stanie oczywiście za pomocą rodziców zrobić to samo.

Są to przecudne książki pokazujace dziecku prace domowe, życie i codzienność dorosłych, które sprawiają dużo przyjemności zwłaszcza, gdy po przeczytaniu jej zrobimy z dzieckiem dokładnie to, co nasz bohater bóbr, w ten sposób już od najmłodszych lat pokazujemy dziecku, że wszystko może sprawiać przyjemność, wystarczy tylko chcieć. Dzieci interesują się wszystkim co związane z zajęciami dorosłych i wszystkie uwielbiają w nich uczestniczyć, a kiedy mogą jeszcze robić to wspólnie z nami i spędzać przy tym czas rodzinnie, bezcenne.

Tak pięknie oprawionej i zilustrowanej książce, zapewniam nie oprze się ani dziecko ani rodzić, będzie to świetna przygoda zarówno dla nas, jak i dla naszych pociech i tylko od nas zależy, czy zakończymy tę wspólną zabawę wraz z końcem książki czy przeniesiemy i wdrążymy ją jeszcze w życie, robiąc krok po kroku to co Kastor.

Polecam każdą bez wyjątku, a w serii:

Kastor szyje, Kastor piecze, Kastor naprawia rower, Kastor uprawia fasolkę.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *