Wielkie mycie zębów w Zoo

4 sierpnia 2019

Wydawnictwo: Esteri

Autor: G. Jacobs, Sophie Schoenwald

Oprawa: Twarda

Ilość stron: 32

Wiek: 2-5

W całym zoo czuć było nieprzyjemny zapach, ponieważ nikt nie chciał myć zębów. Wszystkie zwierzęta uznały, że to głupie i niepotrzebne. Pewnego dnia dyrektor zoo, pan Niecierpliwiec, postanowił zmienić ten stan rzeczy. Wymyślił zatem sprytny plan, który zamierzał przeprowadzić z pomocą nieustraszonego  jeża Ignacego Miętusa.

Jest to zapewne książka, która na długo pozostaje w pamięci dziecka i rodzica. Zabawna, oryginalna a przede wszystkim pouczająca historia, będzie z pewnością jedną z bardziej lubianych.

Przeuroczy jeżyk miał bardzo trudną,  odpowiedzialną i niebezpieczną rolę, z którą poradził sobie bez zrzutu, pokonując swoje słabości i przekonując tym samym zwierzęta, iż mycie zębów to ważna, ale i fajna sprawa, za to go uwielbiamy.

 Zabawna opowieść wraz z pięknymi i śmiesznymi ilustracjami komponują się idealnie, nadając książce tym samym miano jak dla nas publikacji nietuzinkowej i wyjątkowej.

Książka jest z nami od około miesiąca i nie ma dnia byśmy razem z synem nie bawili się podczas mycia zębów w Wielkie mycie zębów w naszym domu 😀 na zmianę wcielamy się w bohaterów jeżyka lub  dyrektora 🙂 następnie pucujemy zęby, jak to w książce było 🙂 zaś żeby poskładać w całość wszystko to, o czym tu piszę, warto jest ją kupić bądź wypożyczyć, przeczytać i się przekonać.

Warto również wspomnieć o dołączonym do książki plakacie z instrukcją jak myć zęby, z bohaterami książki w roli głównej.

Polecamy serdecznie!!!

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *