Kolorowy potwór

26 lipca 2019

Wydawnictwo: Mamania

Autor: Anna Llenas

Oprawa: Twarda

Ilość stron: 48

Wiek: 0-3

Kolorowy potwór nie wie, co się z nim dzieje. Wszystkie emocje mu się poplątały, sam już nie wie, co właściwie czuje! Trzeba to szybko naprawić. Czy ktoś mu pomoże?

Znacie to skądś? Jasne, z życia, codziennie zmagamy się z emocjami większymi bądź mniejszymi, towarzyszą nam zawsze i wszędzie. Czasem potrafią być niezłym utrapieniem dla dorosłego, co sprawia, że sami nie wiemy co się z nami dzieje i co czujemy. Z naszymi dziećmi jest podobnie tylko, że niezliczone razy gorzej im rozpoznać te najprostsze emocje.   Jaka różnica jest między nami(dorosłymi a dziećmi)? Taka, że dziecko, zacznie je wyrzucać na zewnątrz poprzez płacz, krzyk, atak agresi…( naszą rolą jest pomoc dziecku w rozpoznawaniu ich) a my najprawdopodobniej zachowamy je dla siebie i co rusz będziemy gromadzić nowe, aż nie powiemy sami sobie dość.

Niezwykłe jest w tej książce to, że główne emocje zostały opisane najprostszym językiem, jakim się chyba da, wzbogacając to ilustracjami m.in.: przeuroczego potworka. Słowa zawarte w książce zostały nie tylko napisane, ale i zobrazowane tak, że dziecko odbierze to tak (nawet nie czytając tekstu), jakby autor tego sobie właśnie życzył, jestem tego przekonana. Ta pozycja jest kolejnym dowodem na to, że w prostocie tkwi cała magia.

Prosta i zabawna historia, która wprowadzi dzieci w fascynujący język uczuć. Nauczcie się razem z kolorowym potworem, jak rozpoznawać i nazywać emocje.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *