Baśnie do poduszki

17 lipca 2019

Wydawnictwo: Agencja wydawnicza Liwona
Autor: Opracowanie zbiorowe
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 404
Wiek: 3-6

Wszystkie dzieci kochają bajki na dobranoc. Kiedy w codziennym biegu brakuje czasu, warto wieczorem zatrzymać się i odpowiedzieć dziecku bajkę przed snem. To będzie wyjątkowy, wspólny wieczorny czas. Niniejsze wydanie zawiera zbiór bogato ilustrowanych baśni znajomych autorów twórczości dziecięcej. Baśnie do poduszki wzbogacają słownictwo najmłodszych i ukształtują ich rozwój emocjonalny.

Już na samym wstępie byłam zachwycona, o tuż już na pierwszej stronie jest miejsce na wpisanie imienia dziecka, któremu dedykowana jest książeczka wraz z napisem „Ja nie niszczę książeczek”, wskazówka jak znalazł dla dziecka 🙂 że o każdą książkę trzeba dbać 😀

Robiąca wrażenie niewielkich rozmiarów publikacja w twardej oprawie, sprawdza się idealnie nie tylko w domu, ale również na wyjazdach. W tak małej, ale dość grubej książce znajduje się aż 21 baśni m.in.:
Baśnie Andersena, Baśnie Braci Grimm, Baśnie Perrault i Baśnie Ezopa. Chyba każdy z nas zna takie tytuły jak „Czerwony Kapturek”, „Kopciuszek”,  czy też ” Brzydkie Kaczątko”.

Nie jestem fanką skróconym wersji Baśni bądź bajek Disneya co często się niestety zdarza. Możecie wierzyć bądź i też nie, ale mamy sporo książek z bajkami z dzieciństwa pięknie wydane i to by było chyba na tyle :-/ ale ta to jedna z nielicznych pozycji, która zachowała to, co najważniejsze i najpiękniejsze w bajkach, do tego opisana tak jak za dziecka było mi opowiadane przez babcię, może i dlatego też, tak miło mi się tę książkę dzieciom czyta 🙂 Książka z pozoru na taką nie wygląda, niech Cię nie zwiedzie jej mały format 😉

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *