Kostek na wakacjach

14 lipca 2019

Wydawnictwo: Debit

Autor: Smith Alex T.

Oprawa: Miękka

Ilość stron: 96

Wiek: (3-6)

Poznaj Kostka- bardzo niezwykłego psa!

Wakacje nad morzem okazują się zabawniejsze, niż Kostek przypuszczał. Zwłaszcza gdy spotyka się piratów, żegluje po dalekich morzach i odnajduje skarb!

Książka wręcz idealna. Po jej zakupie została od razu zapakowana do walizki, jako jedna z książek wytypowanych na wakacje 🙂 a, że jej format jest niewielki, nadała się fenomenalnie 😀 uwielbiam nowe książki, publikacje przez nas wcześniej nie czytane, po pierwsze dlatego, że my rodzice możemy oddać się nowej lekturze i poczuć jak dziecko, po drugie uczestniczyć w doznaniach dziecka, które zawsze prawdziwie emanuje emocjami, które zostały wywołane przez książkę, i ten stos pytań a propos książki jest cennym i zabawnym przeżyciem 🙂 w każdym razie, od razu wiadomo czy dana książka została pokochana 🙂

Już pierwsza strona rozbawiła nas bardzo, wystarczył opis bohaterów, pieska o imieniu Kostek i jego przyjaciela skarpetki o imieniu Piętka 🤣 z takim składem nie da się nudzić, pomyślałam. Przygody ich dwójki są bardzo fantazyjne i humorystyczne, spodobają się najmłodszym i starszym dzieciom. Mnie osobiście zaskoczyła, bardzo pozytywnie, synowi się również podobała 🙂 już mogę wam powiedzieć, że na jednej książce się nie skończy.

A w serii m.in.: Kostek w mieście, Kostek na wsi, Kostek na scenie, Kostek na podium, Kostek na nartach, Kostek w cyrku, Kostek w mieście itd.

Jestem przekonana, że każda przygoda Kostka was zaskoczy i rozbawi do łez.

Ilustracje (jak naszkicowane) oddają klimat zwariowanym przygodom naszym bohaterów. Plus za to, że dość spora ilość tekstu, została rozłożona na dużą ilość stron wraz z ilustracjami, co nie nudzi dziecka i pozwala mu uczestniczyć w przygodach Kostka do samego końca książki 😁

Zastanawiałam się czy nasz syn pokocha tego typu książkę,  dla nas to mały krok w przód zaraz po książkach z bogatą i kolorową szatą graficzną, zresztą sami zobaczcie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *