Gra loteryjka 3+ Ubrania

28 czerwca 2019

Zawartość gry:

  • 6 plansz
  • 36 żetonów
  • Instrukcja ( 4 warianty gry )

Gra loteryjka jest świetnym początkiem by zacząć wprowadzać pomału gry rodzinne.

Cała zawartość mieści się w niewielkim pudełku, plus za to 🙂 ( przechowując zajmuje mało miejsca, a i w podróż można ją zabrać ) Plansze są bardzo ciekawe i zabawne z dużą ilością szczegółów, zaś wielkość obiektu na żetonie jest dość spora (dokładnie 1:1)

W loteryjkę można grać na wiele sposobów, jednak taka podstawowa zasada jest jedna, a mianowicie trzeba przyporządkować żetony do plansz i ułożyć je w odpowiednich miejscach na dużym obrazku. Każdej planszy przypisane jest 6 żetonów.

Wariant gry nr 1 dla graczy pełzaczy.

Dla najmłodszych, początkujących najlepsza będzie gra z jedną planszą i sześcioma żetonami. Zadaniem gracza będzie znalezienie na planszy obiektów przedstawionych na żetonach i umieścić je tam.

Jak wspomniałam wyżej obiekty na żetonach są spore zaś na planszach to mały szczegół pośród innych szczegółów 😀 dlatego uważam, że dla dzieci to spore wyzwanie 😀

Wariant gry nr 2 dla graczy wymiataczy.

Jak już wariant nr 1 został opanowany bądź wydaje się zwyczajnie zbyt prosty, przejdź do trudniejszej wersji, a mianowicie skorzystaj z większej ilości planszy np. 2,3,4,5 lub 6 i pasujących do nich żetonów, które należy na środku razem wymieszać i ułożyć w odpowiednich miejscach. Liczbę planszy dostosuj do możliwości dziecka.

Wariant gry nr 3 dla graczy zapamiętywaczy.

Gra dla większej ilości graczy (2-6) Każdemu z uczestników rozdajemy po jednej planszy, a żetony rozkładamy na środku obrazkiem do dołu, każdy z graczy po kolei odkrywa jeden z żetonów i zabiera tylko ten, który pasuje do jego planszy, reszta zostaje odłożona na swoje miejsce obiektem do dołu, gracze zaś uważnie obserwują i zapamiętają miejsce żetonów pasujących do ich planszy. Kto pierwszy ułoży wszystkie żetony na swojej planszy, wygrywa. Ten wariant bardzo przypomina grę w memory, którą uwielbia chyba każdy, plusem jest również to, że gra daje dość duże możliwości zabawy i do tego dla dzieci w różnym wieku.

Wariant gry nr 4 dla graczy rozrabiaczy.

😊😊😊 I tu zaczyna się zabawa na całego, a mianowicie wszystkie chwyty dozwolone, kto sprytniejszy i przebieglejszy ten wygrywa 😉 Jakie dziecko nie uwielbia się psocić i płatać figli 🤣 Każdy z graczy otrzymuje po jednej planszy, a żetony rozkładamy ilustracjami do góry. Zadaniem uczestników jest jak najszybsze znalezienie wszystkich pasujących żetonów do jego planszy i by to zrobić można pozwolić sobie na dosłownie wszystko, by innym to utrudnić. Można łapać przeciwników za ręce, gilgotać, zasłaniać im oczy, rozśmieszać, podmieniać plansze i robić wszystko co przyjdzie nam do głowy, tylko po to by utrudnić innym skompletowanie żetonów i świetnie się bawić. A przecież śmiech to zdrowie 🙂

W wariant nr 1 graliśmy tylko jeden raz, gdyż okazało się, że wtedy jeszcze dla naszego dwu latka było to zbytnio proste, więc przeszliśmy do wariantu nr 2, na resztę opcji jeszcze czekamy. Nie ukrywam, że z niecierpliwością czekam, aż zagramy sobie w wariant ostatni, czyli nr 4 🙂 wariant dla rozrabiaczy 😊

W serii:

  • Kolory 2+
  • Zwierzęta 2+
  • Rodzinka 4+
  • Recykling 4+
  • Świat 3+

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *