Lew Staszek i siła uważności

15 czerwca 2019
  • Wydawnictwo: Poznańskie
  • Autor: Agnieszka Pawłowska
  • Ilość stron: 48
  • Okładka: Twarda
  • Rok wydania: 2015
  • Wiek: 4-6 lat

Lew Staszek i siła uważności jest podręcznikiem radzenia sobie ze złością, gniewem i rozczarowaniem. To równocześnie drogowskaz do spokojniejszego i radośniejszego życia. Dziecko, czytając lub słuchając tej opowieści, może odkryć, że emocje są czymś naturalnym, a także, że to od nas zależy, jak dalece pozwolimy im zawładnąć naszym życiem.

Główny bohater książki jest postacią, z którą utożsamiać może się każdy-nie tylko dziecko, ale i rodzic, gdyż nad każdym gromadzą się czasem czarne chmury gniewu, złości czy rozżalenia. Dzięki temu bohaterowi każdy może się nauczyć pokonywać te emocje siłą spokoju, jaką niesie z sobą uważność. Ta książeczka małym i dużym członkom rodziny pomoże odnaleźć w sobie równowagę, a w otaczającym ich świecie piękno, z którego nie zdawali sobie sprawy pogrążeni w codziennym biegu.

Jeszcze żadna książka nie zrobiła na mnie tak ogromnego wrażenia i nie dotknęła mnie tak bardzo, jak ta. Jedna z serii książek, które poruszają w delikatny i mądry sposób tematy, tak bardzo nam znane, o których nie myślimy i nad którymi nie zastanawiamy się, tematy, z którymi dorośli niejednokrotnie sobie nie radzą. W tym przypadku chodzi o złość, którą tak bardzo trudno okiełznać i którą odczuwamy w najmniej oczekiwanym momencie, a wszystko to zależy od dnia i sytuacji. Jak często zdarza Ci się odczuwać złość lub złościć się na bliską Ci osobę? Osobiście uważam, to za normalne zjawisko o ile nie wyrządza to nikomu krzywdy fizycznej lub psychicznej, kiedy potrafimy się do tego przyznać i to naprawić, a w efekcie nad tym pracować. W natłoku codziennych spraw i obowiązków, zmęczenia, zabiegania, ciężko jest przyjmować wszystko z uśmiechem na twarzy.

Więc jak mają sobie radzić z nią dzieci i jak mają ją zrozumieć?

Ta książka to zwykła historia przedstawiona w tak piękny, uczuciowy, wrażliwy i delikatny sposób, że chyba nie da się już bardziej. Jestem zakochana w stylu, w jakim autor opisuje i przedstawia złość oraz problem, z jakim mierzy się tygrysek. Warto inspirować się właśnie takimi książkami.

Jest to książka, do której będziemy wracać z przyjemnością. Nie jest to książka na raz, zdecydowanie.

Jest jedna rzecz, która mnie do siebie nie przekonała :-/ a mianowicie szata graficzna :-/ jak dla mnie dzieje się zdecydowanie za dużo, ten chaos troszeczkę mi przeszkadza, w trakcie czytania tak obłędnie pięknej książki, uwielbiam, gdy treść i ilustracje idą w parze, choć w tym przypadku nie zmieni to faktu, iż jestem oczarowana treścią i przesłaniem, jakie książka z sobą niesie a ilustracje tego nie zmienią 😀

Wspaniała książka, która w sposób pomysłowy i zabawny pokazuje czym jest uważność i jak jej praktykowanie wiedzie nas i nasze dzieci w kierunku bardziej harmonijnego i radosnego życia.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *