Elmer kolorowe przygody

12 czerwca 2019

Autor: David McKee
Wydawnictwo: Papilon
Ilość stron: 128
Okładka: Twarda
Rok wydania: 2018
Wiek: (3-5)

Elmer to słoń, do którego wszyscy przychodzą po radę. Zawsze podejmuje inicjatywę i potrafi zmotywować innych do działania. Jest dowcipny, cierpliwy, ma naturę badacza. Jego życiowe motto to: „sprawdźmy”, „poszukajmy”, „dowiedzmy się”.

Umiejętności społeczne, pozycja w grupie i poczucie humoru-za to między innymi dzieci na całym świecie kochają Elmera.

Książki o Elmerze, przetłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w niemal ośmiomilionowym nakładzie na całym świecie.

W tomie 4 opowiadania:

Elmer  i Super El
Elmer i wielki ptak
Elmer i Słonięty Mikołaj
Elmer i melodia

Elmer słoń w kratę to idealny i niezawodny przyjaciel a doskonały bohater, którego niejednokrotne zachowanie może podpatrzeć niejeden maluch. Książka w kartonowej i dużej oprawie z wszytymi kartkami oraz przygodami zapisanymi na solidnym i grubym papierze robi ogromne wrażenie. Piękna, pełna palety barw książka, z niesamowitymi ilustracjami rozbudzi wyobraźnię dziecka i rodzica, ta nietuzinkowa i pełna ciepła książka będzie tą jedną z ulubionych jak nie ulubioną pozycją obowiązkowej lektury malucha. Choć książkę uważam za jedną z lepszych lektur dla dzieci to idealną dla mnie nie jest 🤔 przez twarze  bohaterów, nie przemawiają do mnie w ogóle, ale czy to ma jakiekolwiek znaczenie, gdy dzieci za nią szaleją. Same twarze nie odbiorą jej tej wyjątkowośći, którą ma, niepodważalnie.
 
Książka uczy w naturalny i nienachalny sposób pożądanych zachowań dzieci, wzbudza dobre emocje. Elmer bawi, uczy i ciekawi. Czytając przygody Słonia w kratkę chce się więcej i więcej.

W serii m.in.:
Elmer najlepsze przygody
Elmer i wyjątkowy dzień
Elmer i wyścig

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *