Zuzia nie korzysta z pomocy nieznajomego

6 czerwca 2019
  • Wydawnictwo: Media Rodzina
  • Autor: Liane Schneider
  • Seria: Mądra Mysz
  • Ilość stron: 24
  • Okładka: Miękka
  • Wiek: 3-5

Mądra Mysz to edukacyjna seria kwadratowych książek dla dzieci, choć niepozbawiona wad, jest jednak warta polecenia. W skład której wchodzą obyczajowe opowiadania o przygodach Zuzi, książeczki przybliżające najróżniejsze zawody oraz cykl pełen technicznych szczegółów „Maszyny i pojazdy”

Zuzia to rezolutna dziewczynka, która towarzyszy swoim rówieśnikom w ważnych momentach ich życia takich jak pierwszy dzień szkoły, pierwsza wizyta u stomatologa czy narodziny rodzeństwa. Dzięki Zuzi dzieci mają okazję oswoić się z ważnymi i niełatwymi dla nich sytuacjami. Są to książeczki, które objaśniają świat i pokazują schemat prawidłowego zachowania. Dzięki Zuzi świat łatwiej zrozumieć, a wszystko, z czym trzeba się zmierzyć nie jest już takie straszne. Bardzo trafnie dobrane tematy opisane w prosty i zrozumiały sposób. Dzieci dzięki ulubionej bohaterce nabywają wiedzę, w najlepiej możliwy sposób, poprzez wspólne czytanie.

Nasza pierwsza wizyta u dentysty w wieku trzech lat miała na celu już od najmłodszych lat oswojenie dziecka z niezbyt lubianym przez dorosłych i dzieci miejscem, polegała na liczeniu ząbków naszego syna, nie zmienia to faktu, iż pomimo uprzejmości pań, gabinet do najprzyjaźniejszych miejsc nie należy…bałam się…przecież jak już na pierwszej wizycie pójdzie coś nie tak, to kolejne wizyty w przyszłości marnie widzę, myślałam. A okazało się, że nas syn doskonale wie co i jak, a wizyta okazała się wymarzoną 😀 zapewniam was, że to dzięki Zuzi 😍

Kochani dzięki uroczej Zuzi nic nie będzie tak straszne, jak się wydaje…my rodzice i nasze kochane dzieciaczki przejdziemy przez wszystko, co nowe zdecydowanie ze spokojniejszym serduchem. Poruszanych tematów jest tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie 🙂 My zdecydowaliśmy się na trzy: ” Zuzia i nowy dzidziuś”, „Zuzia nie korzysta z pomocy nieznajomego”, „Zuzia idzie do dentysty”.

Choć grafika książeczki nie przemawia do mnie, to przy tak wartościowych książeczkach nie przeszkadza mi to😘 Nie można nie wspomnieć o atrakcyjnej cenie książeczki.

Polecam serdecznie!!!

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *