Zebra

31 maja 2019

Wydawnictwo: Poławiacze Pereł

Autor: Ifi Ude

Wiek dziecka: od 4 do 8 lat

Oprawa: Twarda

Liczba stron: 24

Od czego najlepiej zacząć ze swoim dzieckiem dyskusję o tolerancji i odmienności? Może właśnie zacząć od tej lektury. Dyskryminacja i wyśmiewanie może wystąpić praktycznie w każdym przejawie życia społecznego, zawodowego i politycznego, zarówno w życiu prywatnym, jaki i w sferze publicznej. Aby zmniejszyć to zjawisko, należy uświadamiać dziecko już od najmłodszych lat, z tym jak trudnym i niełatwym tematem.

Co to znaczy być innym niż pozostałe zebry w stadzie? Ta zebra wiedziała to najlepiej.
Lepiej wtopić się w tłum, czuć się bezpieczniej i pewniej, zgubić się w tłumie, bo tak jest łatwiej? Odpowiedź brzmi NIE!

Bycie innym wcale nie jest wadą! To nawet może być zaleta. Ta książka pozwala naszym dzieciom zrozumieć, że każdy jest inny i , że w tej właśnie różnorodności tkwi urok. Publikacja uczy tolerancji i oswaja z pojęciem odmienności, niełatwym tematem, dlatego życzę sobie i wam więcej tak pięknych książek, które w prosty sposób pokazują, że szacunek do odmiennego wyglądu to podstawa, że człowiek to więcej niż wygląd. Dzięki prostej historii dziecko może wczuć się w sytuację zebry. Książka jest doskonałą nauką empatii.

Zebra, która w magiczny sposób przyszła na świat w mazurskiej stadninie, szuka swojego miejsca pośród rówieśników – źrebiąt. Jak potraktują ją inne konie? Czy odwaga i mądrość okażą się ważniejsze niż cechy zewnętrzne? Przesłanie płynące z tej książki to pochwała różnorodności i szacunek dla odmiennego wyglądu.

Kolejna perełka, którą warto mieć na własność. Wartościowe przesłanie zawarte w pięknej historii, które wzbogacone jest prostotą szaty graficznej, niesamowicie oddającej emocje i uczucia naszej bohaterki.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *