Nie wiesz jakie książki wybrać dziecku i gdzie je kupić. Tu znajdziesz listę 10 książek, które polecam, wraz z linkami sklepów :-)

8 maja 2019

Nie!📖


Cześć! Mam na imię Nie. 🐕


Piękna książka w twardej oprawie o bogatych ilustracjach, której bohaterem jest psotny pies. Zabawna historia o niewielkiej ilości tekstu dla dzieci, które nie potrafią odróżnić dobra od zła, idealnie nadaje się do poruszenia tematu o zasadach dobrego zachowania.

Co kryje się za słowem NIE?

Nam ta książka bardzo się podobała, ciekawa jestem, jakie są wasze doświadczenia?

https://m.ceneo.pl/44351854


Ewa Kozyra-Pawlak Liczypieski

Jedna z najbardziej uroczych książek jaką miałam okazję czytać swoim synom. Pięknie zilustrowana książka, w twardej oprawie o niezwykłym rymowanym wierszu. Historii dziesięciu przesympatycznych bezdomnych piesków chwyta za serce. Na wieczorne czytanie pełna emocji historia, która uwrażliwia dzieci na los zwierząt oraz pogłębia wrażliwość. Książka przygotowuje malucha do nauki liczenia, poprawia koncentrację i rozwija jego spostrzegawczość 🙂 Ciepła i pełna humoru historia zachwyci dzieci i was 🙂 a wszystko zaczęło się tak….

Pewnego dnia w parku, na słupku,
w pewnym miłym nadmorskim mieście
pojawiło się ogłoszenie
takiej oto niezwykłej treści:

Przygarnę psa…
lub nawet psy dwa,
lecz nie więcej,
bo mój dom więcej psów
nie pomieści.
Czekam dzisiaj o piątej
na Kociej. Numer dziesiąty
.

https://m.ceneo.pl/36403514

Rok w przedszkolu Przemysław Liput

Witajcie w naszym przedszkolu!

Tu się uczymy i bawimy. Staś interesuje się kosmosem i statkami kosmicznymi. Maciek marzy o tym, by zostać bohaterem. Zosia wiecznie coś gubi, a Maks najbardziej interesuje się dinozaurami. Poza Panią Anią naszą wychowawczynią są jeszcze pan Marcel i jego pies Bazyl. Dbamy też o kotkę Felkę, która lubi się ukrywać w różnych zakamarkach. Musicie poznać wszystkich i razem z nami się pobawić!

Książka na pewno spodoba się fanom serii książek na ulicy Czereśniowej, o jednej z nich pisałam wam już we wcześniejszym poście.

Gruba, kartonowa, dużego formatu, bardzo szczegółowa książka obrazkowa, czyli kolejna książka bez tekstu 🙂 angażuje rodzica, jak i dziecko w tworzeniu historii, która przedstawiona jest obrazowo. Dzieci uczą się opowiadać, ćwiczą spostrzegawczości oraz świetnie się bawią 🙂

Rok w przedszkolu zawiera dwanaście rozkładówek wprowadzających dziecko w życie przedszkolne.
Dwie z nich są poświęcone prezentacji bohaterów, w tym przypadku przedszkolaków 🙂 Miesiąc po miesiącu uczestniczymy razem z nimi w zabawach, nauce, uroczystościach i świętach.

Za każdym kolejnym razem jak sięgniemy po książeczkę, spostrzeżemy na pewno coś, co wcześniej przeoczyliśmy.

Przeznaczona dla przedszkolaka (4-6) W naszym przypadku sprawdziła już się dużo wcześniej 🙂 Nasz syn mając dwa lata już świetnie się przy niej bawił, do dziś się nie nudzi a ma już rok więcej 🙂 wszystko zależy od waszych dzieciaczków.

https://m.ceneo.pl/45046466

Wiosna na ulicy Czereśniowej

Wiosna na ulicy Czereśniowej autorstwa Berner Rotraut Susanne, która skradła serca małych czytelników na całym świecie w tym nasze.
Jest to piękna, barwna książka obrazkowa, która pokazuje w zabawny sposób codzienne życie wielu bohaterów, właśnie Wiosną, bardzo szczegółowa, niezawierająca ani jednego słowa, pozwalająca na zabawę z dziećmi godzinami. Czy i wam uda się odnaleźć wszystkich? 🤔

Z własnego doświadczenia mogę wam powiedzieć, że książeczki obrazkowe to według mnie pozycja obowiązkowa na półce:-) u nas sprawdziła się tak, jak i kilka innych tego typu.😍

Dziecko już od najmłodszych lat uczy się koncentracji, skupienia, myślenia, zabawy, wyobraźni, logicznego myślenia, pamietania, pozwala poczuć się czytelnikiem, zanim jeszcze nauczy się czytać.

Wielu z nas widząc książkę obrazkową staje się nie ufna, bo według nas książka bez tekstu to książka bez treści :-/ nie ma nic bardziej mylnego, treść jest, ale zawarta w obrazkach 🙂 trzeba tylko uruchomić swoją wyobraźnię oraz logiczne myślenie, a nie patrzeć bezmyślnie na obrazki 🙂 Frajda dla wszystkich.

Możecie również zakupić inne książki serii o ulicy Czereśniowej (Lato, Wiosna, Jesień, Zima, Noc).

Kto z was ma ja w domu ?🤔😀

https://m.ceneo.pl/47183603

Dzień dobry, poczta!

Pan listomysz jest bardzo zapracowany i na pewno ucieszy się, gdy razem z nim odwiedzimy jego sąsiadów, by dostarczyć im pocztę na którą tak bardzo czekają. Razem z naszym bohaterem zobaczymy, jak mieszkają zwierzęta, których domy są bardzo pomysłowo urządzone 😉 Ugoszczą was m.in. Pan Niedźwiedź, rodzina królików, Pan smok, rodzina krokodyli i wiele innych zwierząt.

Piękna książka o twardej oprawie i dużym formacie, a urokliwe ilustracje, porywające przygody sprawią, że poczujemy się jak w bajce.

Tę książkę również śmiało polecam, na pewno wzbogaci waszą kolekcję :-)a sięgać po nią będziecie bardzo często i to mogę wam zagwarantować 😊

https://m.ceneo.pl/4488382

Złota Księga Bajek. Kubuś i przyjaciele

Poniżej kilka cytatów z „Kubusia Puchatka” które zna i uwielbia chyba każdy 🙂
Kilka moich ulubionych ❤️

-Kubusiu, jak się pisze „miłość”?
-Prosiaczku, „miłość ” się nie pisze. Miłość się czuje!

-A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść?-spytał Krzyś, ściskając misiową łapkę. -Co wtedy? Nic wielkiego! -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam.
KIEDY SIĘ KOGOŚ KOCHA, TO TEN DRUGI NIGDY NIE ZNIKA!

Wiesz, Prosiaczku… MIŁOŚĆ JEST WTEDY…KIEDY KOGOŚ LUBIMY…ZA BARDZO.

Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić!

Przyjacielu, jeśli dane ci będzie żyć sto lat, to ja chciałbym żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie.

Czasami najmniejsze rzeczy zajmują najwięcej miejsca w twoim sercu…

To, co sprawia, że jestem inny, to rzeczy, które sprawiają, że jestem sobą.

Polecać książek z naszymi bohaterami chyba nikomu nie trzeba, a jeśli żadnej nie macie to warto nadrobić i zakupić jak najszybciej 😍
Super się nada na piękny prezent dla ukochanego malucha.

Kolorowa, pięknie zilustrowana pozwala na nowo przeżyć wiecznie żywe historie o miłości, przyjaźni, życiu i zaufaniu. Z doświadczenia wiemy ile emocji towarzyszy każdej przygodzie Kubusia i jego przyjaciół 🙂 jak bardzo potrafią bawić, wzruszać i pobudzać wyobraźnię. Pozwólmy i naszym dzieciom przeżyć to samo, poznajmy ich z Kubusiem i jego przyjaciółmi 😍

Zawsze jest dobry czas na bajkę 😘 dobrą bajkę.

To jest jedna z wielu książek serii Złotej Księgi Bajek.
Może spodobają wam się też inne :

*Bing
*Pszczółka Maja
*Smerfy
*Bob budowniczy
*Tomek i przyjaciele
*Auta
*Bajki Disneya
*Księżniczka -filmowe opowieści o księżniczkach
*Kraina lodu
*Masza i Niedźwiedź

I wiele innych 🙂

https://m.ceneo.pl/23846937

Kicia Kocia Anita Głowińska

Poznajcie Kicię Kocię – bohaterkę serii kwadratowych książek autorstwa Anity Głowińskiej dla najmłodszych czytelników. Kicia Kocia to rezolutna kotka, która wraz z wyrozumiałymi opiekunami i wiernymi przyjaciółmi odkrywa odważnie świat i uczy się najważniejszych zasad i prawideł w codziennym życiu.

Dużą zaletą książeczek jest ich cena, nie można o niej nie wspomnieć. Fenomenalne książeczki i to na każdą kieszeń. Edukacyjne książeczki, które uczą i bawią. Przygody kotki autorka ilustruje za pomocą dużych wyraźnych kształtów oraz mocnych barw, które przyciągają maluchów. Historie napisane prostym i zrozumiałym językiem. Idealna lektura już dla dzieci 2-letnich.

Posiadamy całą serię perypetii Kici Koci, mogłoby się wydawać, że są to książeczki raczej dla dziewczynek, nic bardziej mylnego! Nasz syn wręcz kocha wieczory z Kicią Kocią 😀 my zresztą też.

Na samym początku naszej przygody z Kicią Kocią mieliśmy zaledwie trzy książeczki, które byłyby najchętniej czytane bez przerwy. Znaliśmy je na pamięć 🙂 a, że bardzo lubimy z Kicią Kocią spędzać czas zakupiliśmy resztę 🙂 W tajemnicy muszę wam przyznać, że sami jako rodzice czekaliśmy na kolejną przygodę z naszą bohaterką 😉

Książeczki skracają serca dzieci, ale również nie jednego rodzica.

https://m.ceneo.pl/16606850

Pucio

Pucio 🙂 książka do pokochania na już. Nie mogłoby jej zabraknąć na naszej półce. Kiedy nasz syn stawiał pierwsze kroki w mówieniu, książka była bardzo przydatna, sięgaliśmy po nią nawet kilka razy dziennie i śmiało mogę powiedzieć, że nie znudziła nam się do dziś. Wyrażenia dźwiękonaśladowcze i samogłoski to to, na czym koncentruje się między innymi książka, podobnie my rodzice zaczynamy tak przygodę z naszymi dziećmi w nauce mówienia. Piękne ilustracje, które zachęcają i wciągają w świat Pucia. Rodzinny motyw, który uwielbiam. Przygody Pucia i jego rodziny przedstawione są w najprostszy sposób, jaki się chyba da 🙂 Czytamy i wskazujemy palcem na obiekty i osoby, o których mówimy lub po prostu pomijamy tekst i rozmawiamy z dzieckiem o bohaterach pojawiających się w danej przygodzie, zachęcając do odpowiadania poprzez proste pytania.

https://m.ceneo.pl/45045397

Turlututu A kuku, to ja!

Turlututu 😉 A kuku, to ja ! 😀
Czy wasze dzieci nie potrafią usiąść choćby minuty spokojnie? Czytanie książek to żadna przyjemność ? Dlatego warto sięgnąć właśnie po jedną z serii książeczek Turlututu 🙂 Książka na pewno pomoże w przełamaniu pierwszych lodów. Zachęca ona rodziców, jak i dzieci do wspólnej zabawy oraz pomocy naszemu bohaterowi. Udamy się m.in. w podróż statkiem kosmicznym na księżyc,będziemy potrząsać i obracać książką, czarować, krzyczeć oraz zgadywać.

A jakie są wasze doświadczenia z tą jak zaskakującą książką?

https://m.ceneo.pl/18647897

Turlututu Abrakadabra!


Turlututu Abrakadabra! Kolejna książka z tej serii 🙂 wraz z naszym bohaterem zatracimy się w świecie magii.Sprawimy, że Turlututu zniknie, z nadmiaru naszych czułych słów zaczerwieniej, będzie dzięki nam latać i robić dużo więcej ciekawych rzeczy, a to dzięki nam 😉

Znakomita dla dzieci, które niechętnie sięgają po książeczki, a gdy nawet tak się stanie, zainteresowanie ich kończy sie wraz z pierwszą stroną. Genialna, aby zachęcić, zwyczajnie zacząć przygodę z książkami, świetnie się bawić…z Turlututu po prostu nie da się nudzić.

Muszę przyznać, że ta książka nie przypadła mi tak bardzo do gustu, jak Turlututu A kuku, to ja! Mojemu synowi podobała się tak samo mocno, a to chyba najważniejsze 😀

A jakie są wasze odczucia?
Może też macie doświadczenia z innymi częściami z tej serii, którą warto polecić ?

https://www.ceneo.pl/18647897

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *