W domu, w dziczy, na ulicy

25 kwietnia 2019

Wydawnictwo: Dwie siostry

Autor: Fiep Westendorp

Oprawa: Twarda, cała kartonowa

Ilość stron: 50

Wiek: 2-5

Widzieliście kiedyś cały świat zamknięty w jednej książce? Nie? To macie teraz idealną okazję:-)

Na ulicy, w domu, w parku, w szkole-wszędzie jest mnóstwo ludzi, zwierząt i rzeczy. Przekonaj się, jak wyglądają i jak się nazywają. Sprawdź, kto mieszka w ZOO, w gospodarstwie i w lesie. Co dzieje się wiosną, latem, jesienią i zimą. Jak można odpoczywać, bawić się i świętować. Brykaj do woli po kolorowym rysunkowym świecie, poznawaj nowe słowa!

Sophia Maria ,,Fiep” Westendorp (1916-2014) -wybitna holenderska ilustratorka. Na jej stylowych i przyjaznym maluchom ilustracjach wychowało się kilka pokoleń holenderskich dzieci. Polskim czytelnikom znana przede wszystkim jako ilustratorka książek Annie M.G. Schmidt ,,Julek i Julka” oraz ,,Pluk z wieżyczki”.

Fascynujący rozbrykany słownik obrazkowy, w pełni kartonowy, schludnie wykonany, gruby z bardzo wartościowymi, zabawnymi i stylowymi ilustracjami.
Nietuzinkowy styl ilustratorki jest niespotykany, nieprzeciętny i do tego w starym dobrym stylu. Fenomenalnie ukazany świat w stylu retro, wzornictwa lat 50 i 60 co wzbogaca  światopogląd naszych dzieci i wprowadza w bogate i nowe słownictwo, a książkę czyni wyjątkową i uniwersalną. Ciepłe,zabawne i rewelacyjne rysunki, pełne dynamiki, radości, którym towarzyszy jednowyrazowy podpis. Obrazki wraz z podpisami pogrupowane są tematycznie.

Tę książkę mamy już niecałe dwa lata, a pomimo to uwielbiana jest do dnia dzisiejszego. Nieszablonowa książka, która z pewnością zapozna nasze dziecko z niecodziennymi obrazami i wzbogaci słownictwo naszych szieci.

Polecam serdecznie!

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *