Pucio uczy się mówić

11 marca 2019

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Autor: Marta Galewska-Kustra

Oprawa: Twarda, cała kartonowa

Ilość stron: 40

Wiek: dla najmłodszych ( 0-2 )

Książka do pokochania na już. Nie mogłoby jej zabraknąć na naszej półce. Kiedy nasz syn stawiał pierwsze kroki w mówieniu, książka była bardzo przydatna, sięgaliśmy po nią nawet kilka razy dziennie i śmiało mogę powiedzieć, że nie znudziła nam się do dziś. Wyrażenia dźwiękonaśladowcze i samogłoski to to, na czym koncentruje się między innymi książka, podobnie my rodzice zaczynamy tak przygodę z naszymi dziećmi w nauce mówienia. Piękne ilustracje, które zachęcają i wciągają w świat Pucia. Rodzinny motyw, który uwielbiam. Przygody Pucia i jego rodziny przedstawione są w najprostszy sposób, jaki się chyba da.

Mogę śmiało powiedzieć, że gdyby nie ta książka, dłużej szła by nam nauka mówienia.

Jest to jedna z książek, które mogę śmiało zaliczyć do grupy lubianych i wartych polecenia, i choć przerabiana niezliczone ilości raz, nie znudziła nam się w ogóle, na pewno z miłą chęcią przerabiać tę pozycję będziemy z drugim synkiem już nie długo 🙂

Czytamy i wskazujemy palcem na obiekty i osoby, o których mówimy lub po prostu pomijamy tekst i rozmawiamy z dzieckiem o bohaterach pojawiających się w danej przygodzie, zachęcając do odpowiadania poprzez proste pytania.

2 komentarze

  • Kuba 30 listopada 2019jako16:00

    Jedna z pierwszych poważniejszych książek naszego syna 😋

    • Brygida 12 lutego 2020jako12:59

      Super 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *